Wpis z mikrobloga

PYtanie, czy ktoś pracuje/prcował na sinumeriku 808d advanced? Mam problem z sondą narzędziową (czujnik wysokości narzędzia). Chcę skaliibrować czujnik w osi Z, jednak po kalibracji gdy sprawdzam sondę (mierzę narzędzie 1, bazuje sie nim na powierzchni, potem mierze 2 narzędzie, i chce jechać na z0 to mi zjezdza nie tam gdzie trzeba (roznica rzędu 20-30mm) xd

#cnc #maszyny #obrobkametali #obrobkaskrawaniem #siemens
  • 9
  • 0
@Andr3v: @panprofes Tak naprawde to rbilem test na 1 narzędziu. Bo mam tylko 1 oprawke xD. Pierw wysunąłem wiertlo na długość x, zmierzyłem, ustawiłem baze Z0. Nastepnie zmierzylem i zjechalem i wlasnie tu byla roznica. Czy może po pomiarze narzędzia musze znów wywołać kompensacje żeby zaczytało nową?
  • 0
@panprofes: też beka bo u mnie maszyna nie reaguje na Cycle Start żeby sama pojechała na ustawioną pozycje czujnika w paramatrach systemowych. Pewnie musi być jakieś makro napisane którego nie ma xd
  • 2
@panprofes: @Andr3v Kalibracja nie była nawet wymagana. Dałem pozycje czujnika że niby 0. Tak jak mówiliście, wystarczyło po pomiarze jeszcze raz wywołać wymiane narzędzia z zaczytaniem offsetu albo nawet w JOG/MDI wywołać w T,S,M żeby pobrało to samo narzędzie, wtedy pobieralo dobry offset. xD