Wpis z mikrobloga

Igor Tuleya – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie na marszu oczywiście apolityczny jak to w ich zawodzie wpisane


@Stalionnn: przypominam że PiS typa próbuje usunąć z zawodu i od wielu lat miesza medialnie z błotem, bo odważył się wszcząć śledztwo w sprawie niedopuszczenia opozycji do głosowania nad budżetem 16 grudnia 2016 roku. Oczekujesz że gość będzie siedział cichutko i czekał aż go wsadzą?
@638F3D a ja przypomnę że Stuleya formalnie też został nieprawidłowo przyjęty jako sędzia.

Mianował go Lech Kaczyński - a że w kwietniu spadł tupolew to po. prezydenta był Komorowski i jako pełniący obowiązki odebrał ślubowanie od Tulei.

Z tego co mi wiadomo to "pełniący obowiązki" nie dostaje pełni władzy prezydenta tylko kluczowe do funkcjonowania państwa typu żałoba, stan wojenny a nie odbieranie ślubowania od sędziego więc Tuleya i Komor złamali prawo
@dqdq1 czy zaprzysięganie Stulei jest sprawą kluczową dla państwa? nie.

Podałem przykład ważnych decyzji.

Stuleya został zaprzysiężony nielegalnie i kropka

Jak w mieście jest po burmistrza czy prezydenta to też nie dostaje pełni uprawnień tylko kluczowe do funkcjonowania
@xDawidMx czyli twoim zdaniem powołanie sędziego to nie jest ważna dla TRÓJPODZIAŁU WŁADZY, podwaliny konstytucji decyzja? Śmiechu warte. Tuleya nie jest nieskalany, o komorze nie wspomnę, jednak dałbym wiele żeby komor chociaż na tydzień wrócił
@Stalionnn: jeżeli polski dziennikarz jest przeciwko największej katastrofie dla nowożytnej Polski, to chyba nie ma w tym nic złego czy dziwnego. Dziwne jest ją wspierać i brać od niej pensję
@Stalionnn sedzia, czy to pilkarski czy okregowy powinien sobie zdawac sprawe w jakim srodowisku sie prezentuje. Nalezy napisac do jego pracodawcy list, w ktorym opisze sie, ze bierze udzial w komunistycznym marszu i zada jego zwolnienia.