Wpis z mikrobloga

dentystyka powiedziała mi, że mam spory ubytek w siódemce, ale nie jest mi w stanie jej zaleczyć przez ósemkę, która w nią wrasta i że jeżeli boję się wyrywania ósemki (wyrosła do połowy pod kątem), to mogę rozważyć wyrwanie siódemki, która wyrosła w całości i prosto, bo w końcu i tak ubytek w siódemce dojdzie do miazgi

nie wiem sama co o tym uważać, czy naprawdę w takiej sytuacji nie da się zaleczyć siódemki?

#pytanie #pytaniedoeksperta #dentysta #stomatologia
  • 18
@Zoyav tak rozumiem dentysta powiedzial ? bo mi tez rosla pod katem i mailem idenntyczny problem, przez osemke zrobila sie dziurka w 7 i zrobila mi sie prochnica... stomatolg wyrwal 8 i zaleczyl 7 i jest ok
via Android
  • 0
@magnat32 tak mi powiedziała, że jak tak bardzo boję się rozcinania dziąsła, to mogę też rozważyć wyrwanie siódemki w tradycyjny sposób i szczerze mówiąc ta opcja mi o wiele bardziej odpowiada
@Zoyav btw. 8 ci krzywo rosnie i tez bedziesz musiala ja wyrwac , bo nie wyjdzie do konca i bedzie bolala bardziej niz ta 7 , zamiast ost zeba, ktory najczesciej sie psuje pozbawisz sie dwoch, z czego uwazam, ze 7 jest bardziej warta zachodu na komfort zycia bez przerwy miedzy 6 a 8
@Zoyav: ja jeb#e xD chcesz wyrywać siódemkę zamiast ósemki bo boisz się "rozcinania dziąsła"? przecież jak wyrwie Ci siódemkę to będzie taka sama dziura po zębie, tak samo można mieć suchy zębodół. wiadomo zabieg prostszy i mniej inwazyjny ale pomysł jako całokształt bardzo niepoważny. pamiętaj że wyrwanie siódemki oznacza:
- że ustawienie ósemki na jej miejsce może być trudne / niemożliwe, a na pewno upierdliwe, kosztowne i czasochłonne
- ósemki są
@Zoyav: co to za bzdura... Można wyleczyć siódemkę bez usuwania ósemki. A jak ósemka i tak jest zakwalifikowana do usunięcia, to idź ją wywal, a nie #!$%@? siódemkę... Co to za kompletnie #!$%@? zalecenie, jak dentysta może wpaść na taki pomysł (,)
via Android
  • 0
@SkrytyZolw właśnie też się zdziwiłam, że mi coś takiego zasugerowała, bo chodzę do niej od lat i opinie ma dobre

wzięłam namiary od koleżanki z pracy do jej dentysty i spróbuję po weekendzie umówić się na wizytę, może tamten się podejmie wyleczenia tej nieszczęsnej ósemki, bo już raz miałam zapalenie i nic przyjemnego to nie było
via Android
  • 0
@SkrytyZolw a jest się czego bać? bo jak miałam kanałowe, to zwijałam się na fotelu z bólu mimo poczwórnego znieczulenia i potem jak mi zeszło, to tak mnie szczęka bolała, że nie byłam w stanie jeść, a koleżanka z pracy po wyrywaniu ósemki dostała na drugi dzień gorączki i jej się zakażenie zrobiło, tak szczerze taka perspektywa mnie przeraża
@Zoyav Ja też tak miałem i jakoś ogarnęli wyrwanie 8 i odbudowa/wyleczenie 7, jest bezproblemowo już od kilku lat. Może ten dentysta jest kiepski jednak?
@Zoyav Za przyjemne to nie bylo, ja w ogóle się boję dentystycznych tortur więc niezbyt entuzjastycznie się na to zdecydowałem no ale już nie było wyjścia. W czasie zabiegu praktycznie nic nie bolało, znieczulenie w pełni skuteczne, kilka następnych dni już trochę tak ale bez dramatu. Oczywiście potem antybiotyk i jeszcze usunięcie szwów.