Wpis z mikrobloga

Oglądnąłem sobie ten filmik o nowej aferze hazardowej. Czasami mam już tego wszystkiego dość, pandemie, wojny, mafie, niszczenie wypracowanej ciężką walką demokracji. Staram się żyć uczciwie, nawet w #!$%@? technikum 2 razy tylko ściągałem na sprawdzianach i potem źle się z tym czułem. Miałem przeciętne oceny, ale wolałem mieć 1 niż się zeszmacić i ulec systemowi, wmówić sobie że oszukiwanie jest OK.
Tymczasem okazuje się że to najlepsza droga do sukcesu -> przemoc + kłamstwa.
Wygrywa zawsze silniejszy i sprytniejszy. Państwo to mafia z monopolem na mordobicie.
Mam tego dość, bo nie wiem jak się w tym życiu się odnaleźć, co mam robić, walczyć w jakiś sposób z wiatrakami czy stać obok obojętnie...
#afera #hazard #kasyna #automaty #totalizator #polska #demokracja #mafia #polska #depresja
  • 2
@bucimierz: ja tak samo zylem uczciwie na studiach nie lapalem sie na stypendium bo tylko sciagajacy mieli szanse miec wysokie stopnie z bezzebsownych przedmiotow + kilku kujonow 100% i jacys sawanci. Ja uczylem sie dla siebie, nie lubilem oszustw. Zycie uczciwie jest trudniejsze ale jak osiagniesz cos to lekkosc duszy jest nie do przecenienia. Oszusci maja zawsze Stracha i ogladaja sie za siebie