Wpis z mikrobloga

Siemka. Kilka lat temu kupiłem sobie nowego kompa, a zaraz po tym grę "Skyrim" i chodziła mi wtedy elegancko na wysokich ustawieniach. Teraz po 8 latach #!$%@? chodzi na średnich. Czy przez te 8 lat komp mógł się wyeksploatować i coś może być u niego do wymiany? Dodam też, że mam syf na kompie i zastanawiam się czy format pomoże.

#komputery #gry #informatyka #it
  • 11
  • Odpowiedz
@kwasixx: zamiast gdybać to po prostu zbierz trochę danych diagnostycznych np czy GPU albo CPU pracuja na 100% mocy albo czy nie brakuje ramu i os musi używać swapa.
Sprawdź temperatury i czy nie ma thermsl throttling.
Jak masz HDD to sprawdź SMART, czy dysk Ci nie pada (patrz na ilość bad sektorów a szczególnie na te które dysk nie daje rady zastąpić).
  • Odpowiedz
@kwasixx: to ten sam skyrim? czy np. wcześniej odpalałeś wersje standardową (tzw oldrim) a teraz jedziesz na nowej (special edition)?

jedna wersja nie powinna mieć takiego skoku wymagań. spróbuj przeinstalować drivery od grafiki.
zainstaluj też hwinfo64 i odpal sobie w tle, jak bedziesz grał sprawdź do jakich temperatur ci dobija, jak >100 to pewnie throttling się opala.

inna kwestia, 8 lat temu to na czym jechałeś? xp, 7? teraz pewnie 10
  • Odpowiedz
@kwasixx: A teraz na 100% grasz w tą samą wersję skyrima co wtedy? W 2016 wyszła wersja skyrim special edition z ulepszoną grafiką i przypuszczam że teraz właśnie w tą wersję grasz i dlatego gra wolniej chodzi.
  • Odpowiedz