Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebna mi konsultacja. Będzie już z 10 lat jak złożyłem sobie stacjonarkę z prockiem i7, 24GB RAM itd. Do tej pory wystarczał, aż chciałem sobie zainstalować DaVinci Resolve i nie chce mi to działać. Zgaduję, że moja karta graficzna jest za słaba i chciałbym zrobić mały tuning sprzętu, czyli wymienić samą kartę graficzną.

Wymagania:

Integrated or discrete GPU with at least 2GB of VRAM and supports OpenCL 1.2 or CUDA 11 and the Latest driver Blackmagic Design Desktop Video 10.4.1 or later


Płyta główna: MSI z87-g45 Gaming
Aktualna grafika: MSI GTX 770, 2GB DDR5
Zasilacz: Be Quiet! SYSTEM POWER 7 700W

Nie mam pewności jaką mogę kupić grafikę, żeby spełnić wymagania. Z tego co posprawdzałem to powinno to być na złączu PCI Express 3.0 x16.

Co mógłbym kupić, co byłoby kompatybilne z resztą i jednocześnie miało sensowny stosunek jakość/cena? Zdaję sobie sprawę, że może nie być już takich nowych kart graficznych, ale rozważam też kupienie jakiejś używki.

#komputery #komputer
  • 5
  • Odpowiedz
@loozaque: Model procesora jest wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną?
Przeglądałem chwilę neta na temat tego problemu i jednym z podanych rozwiązań było wyłączenie zintegrowanego GPU.

Z drugiej strony jednak jak czytam dalej, to znajdują się inne problemy.
Iż program Davinci Resolve do działania wymaga

compute capability 3.5

Z czego rdzeń karty graficznej model GTX 770 posiada rdzeń:
GK104 - a ten z kolei można wyczytać:

GK104 has compute capability 3.0


Hmm,
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005: dzięki za zaangażowanie. kilka razy instalowałem DaVinci na tej stacjonarce i zawsze mam taki błąd: https://prnt.sc/ev-wbozYOv5H

Jak zainstalowałem na innym kompie (trochę nowszy laptop) to bez problemów wszystko się uruchomiło. Podczas pierwszego startu program sprawdził kompatybilność z 2 elementami: system operacyjny i karta grafiki. Jako, że system jest ten sam (W10), to tylko grafika może się nie zgadzać. Dziwne, że program się nie uruchomi i jasno nie pokaże w czym
  • Odpowiedz