Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka poniższa refleksja. Co o tym sądzicie, miałoby to sens i pomogło polskiej racji stanu? Z góry zaznaczam, że nie jestem żadnym ruskim trollem. Jestem polskim narodowym patriotą, zmartwionym tym, jak traktuje nas nasz nowy rzekomy sojusznik, pomiatający naszym rzecznikiem MSZ jak psem, niczym szmatą do podłogi. Daliśmy im tyle dobra, serca, pieniędzy, sprzętu, dostali nasze srebra rodowe a w zamian dostajemy kpiny, połajanki i pomniki zbrodniarzy wojennych - Bandery i Szuchewycza. Warto też przypomnieć, że Ukraina do ostatniego dnia złośliwie blokowała transport polskich pociągów do Chin. Przyjęliśmy uchodźców, którzy okazali się być głośnymi, nieintegrującymi się pijakami, nieuczącymi się języka polskiego, zabierającymi nam pracę i wyłudzającymi socjal. Co gorsza, ukraiński rząd odmawia kategorycznie przeprosin i uznania ludobójstwa wołyńskiego, zabraniając godnego pochowania ofiar i plującego im w twarz pomnikami Bandery i ulicami Szuchewycza.

A pomysł na rozwiązanie tego problemu jest taki: w obecnej sytuacji, gdy prezydent Zieleński nie chce przeprosić, to przeprosiliby sami Ukraińcy - chcąc wjechać do Polski, podjąć pracę, zameldować się, załatwić PESEL czy cokolwiek w urzędzie do podpisu najpierw byłby papier, że taki a taki uważa Banderę i Szuchewycza za zbrodniarzy wojennych, uznaje Wołyń za ludobójstwo i przeprasza jako Ukrainiec w imieniu swojego narodu oraz apeluje do swojego rządu i obiecuje zrobić wszystko, by oficjalne przeprosiny zostały wystosowane. Lista tych, którzy podpisali, byłaby oficjalnie dostępna w Internecie wraz ze skanem podpisu.
Odmawiasz podpisania? To wracaj tam, skąd przybyłeś, nie potrzebujemy tu takich.

Jednocześnie prezydent Zieleński nie miałby żadnych oficjalnych spotkań do czasu uregulowania sytuacji. Mógłby się ewentualnie z wójtem gminy Wąchock spotkać, gdyby pan wójt wyraził na to ochotę.

Co o tym sądzicie i czy pomysł nie przerasta naszych dyplomatołków?

#ukraina
  • 11
@Nieszkodnik: chyba oczadziałeś. Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. Ja chcę przede wszystkim, by Polska tej wojny nie przegrała, a na to się póki co zanosi. USA, Niemcy, Francja, UE dostaną kontrakty na rozszabrowanie - pardon - odbudowę Ukrainy, a my rachunek do zapłacenia i 2 miliony roszczeniowych gęb do wykarmienia oraz banderowskie pomniki od Bugu po Donbas, a kto wie, czy i nie na zachód od Bugu również.
Przyjęliśmy uchodźców, którzy okazali się być głośnymi, nieintegrującymi się pijakami, nieuczącymi się języka polskiego, zabierającymi nam pracę i wyłudzającymi socjal


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Jeżeli tacy ludzie zabierają Ci pracę, to musisz być wybitne potrzebną jednostką dla naszego społeczeństwa
@Romska_Palo_Ul_Laputa:

nie jestem żadnym Ruskiem, tylko Polakiem

Da da my wieru, tawarist

Rosję mam tam gdzie Ukrainę, czyli w dupie

Ukraina jest naszym sojusznikiem a r0sja wrogiem. Więc, twoje podejście do tematu jest dość osobliwe.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie Polska,

Dlatego chcesz aby nasz sojusznik przegrał a wygrał wróg Polski?

a ta właśnie zaczyna przegrywać wojnę, w którą wpętał nas rząd.

Z twoją oceną że coś przegrywamy bym dyskutował. Więc
@Little_Makak: lepiej znasz rosyjski ode mnie. Ukraina to gówno, a nie sojusznik. Jest z nami dopóki dajemy im pieniądze i broń. Miesiąc po podpisaniu pokoju zaczną nam znowu robić pod górkę, tylko jeszcze dotkliwiej, złośliwiej i bardziej bezczelniej niż do tej pory. Jesteśmy frajerem w tym układzie, wspomnisz moje słowa.
Ukraina to gówno, a nie sojusznik

@Romska_Palo_Ul_Laputa: Mamy czas wojny xddd Ukraina walczy z r0sją. Ukraina to kraj na skraju upadku, dla którego jedyną szansą na przeżycie jest sojusz z nami, z Europą, NATO i Unią. Natomiast r0sja to gówno kraj, który myśli że jest imperium, że jest cywilizacją. Na dodatek te małpy w swojej doktrynie mają zniszczenie Polski tak samo jak niszczą Ukrainę. xddddddddddddd r0sja zawsze będzie wrogim gównem zaś
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Życie to koszty, bezpieczeństwo to koszty. Tak wygląda świat. Jeżeli Ukraińcy kiedykolwiek obrócą się przeciwko nam, to zostaną zniszczeni przez r0sje. r0sja nie zniknie a Ukraina będzie chciała żyć. Jedyna droga do tego to dobre stosunki z zachodem.