Wpis z mikrobloga

Najlepsza pasta do zębów czyszcząca osad z herbaty/kawy?

Od kiedy używam pasty ELGYDIUM Przeciwpróchnicowa (wcześniej ELGYDIUM Anti-Plaque), bardzo szybko zbiera mi się czarny osad. Podobno przy paście z fluorkami (ta moja niby 5x mocniej działa niż zwykły fluor), zęby odbudowując szkliwo/tkanke jednocześnie zatrzymując osady. Te fluorki działają przez kilkanaście godzin dlatego płukanie zębów wodą po herbacie mało daje. Mam szczoteczkę soniczną. Jak do tego podejść?

1. Blend A Med 3D white itp. ścierają więc odpada na dłużej, ale czy da się nią zmyć doraźnie już istniejący osad?
2. Polecono mi pasty enzymatyczne. Jakieś propozycje? CURAPROX, Biała Perła?
Może ELGYDIUM Wybielająca (z cząsteczkami wodorowęglanu sodu)?
https://www.pierrefabre-oralcare.com/pl-pl/p/elgydium-wybielajaca-pasta-do-zebow-z-wysoce-rozdrobnionymi-czasteczkami-wodoroweglanu-sodu-3577056013003-808759b4
3. Skoro pasty ścierające niszczą szkliwo to czy piaskowanie tego nie robi?
4. GC Tooth Mousse - ten wynalazek stosować po trochu czy po prostu kuracja 1msc/rok?

@SkrytyZolw
#zeby #pastadozebow #stomatolog #dentysta
  • 5
  • Odpowiedz
@DeringeR: Nie, piaskowanie nie niszczy szkliwa. Powinno być wykonywane co 6-12 miesięcy podczas higienizacji.

Nie używaj żadnych past wybielających, z węglem itp. Jedynymi bezpiecznymi są pasty enzymatyczne z papainą i bromelainą, to enzymy owocowe rozpuszczające glikoproteiny z osadów, co ułatwia ich usunięcie. Nie wpływają negatywnie na szkliwo. W rossmanie dostępna jest himalaya stain away.

Co do tooth mousse to raz do roku zużywam sobie jedną tubkę.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: @DeringeR piaskowanie może nie niszczy, ale piaskowanie jest w pakiecie z polerowaniem. polerowanie zębów zabiera jakąś tam bardzo małą (tzw. "niezerową") warstwę szkliwa, mogę poszukać paperu z pubmedu w którym to wyczytałem, bo dentyści raczej mówią, że nic a nic nie zdejmuje to szkliwa. u zdrowej osoby bez erozji jest to oczywiście warstwa tak mała, że polerując przez całe życie co 6 miesięcy nie powinno to stanowić żadnego problemu, ale
  • Odpowiedz