Wpis z mikrobloga

@jozef-dzierzynski mam taki aparat, tylko od innego producenta. Musisz mieć na uwadze że zjedzenie czegoś poza domem, napicie się innego napoju niż woda albo grill czy nawet podróż, to wszystko jest sporym utrudnieniem z tym aparatem. Największy problem to wynitkowqnie zębów w terenie
@jozef-dzierzynski a jak jesz więcej posiłków niż 3 dziennie to też jest problem bo czas noszenia aparatu ci schodzi poniżej 22h. Po każdym posiłku trzeba odczekać te 25 minut, żeby umyć zęby i tak się zbierają te minuty przez cały dzień.
Uzywał ktoś #invisalign ? Czy rzeczywiscie to działa? Czy jest wygodniejsze od stałego aparatu? Ortodontka zaproponowała mi właśnie tą opcje i powiedziała że w ten sposób szybciej wyprostuje zęby ale nie jestem do końca przekonany, chciałbym poznać wasze opinie.


@jozef-dzierzynski: Działa, tyle, że wszystko zależy od stwierdzonych wad, niektóre ponoć są bardzo trudne lub niemożliwe przy nakładkach. Jedno i drugie nauczy Cię porządnej higieny jamy ustnej.
W przypadku invisalign jest sporo
@jozef-dzierzynski nie, ClearCorrect. jeżdżę normalnie do ortodonty. To wszystko co ci napisał kolega wyżej to jest racja. Do tego te attachmenty też mogą się odczepić jak zamki w zwykłym aparacie, czasami też się potrafią od czegoś przebarwić.
@jozef-dzierzynski Stałem przed podobnym wyborem, od tygodnia noszę invisalign. Jestem na 2 secie z 30. Jak na tę chwilę nie zmieniłbym go na metalowy, nie miał bym cierpliwości do wygrzebywania jedzenia z zamków. Tak zdejmuje, jem czy piję kawę, nitkuje i szczotkuje a w domu jeszcze płyn / irygator. Kwestia przyzwyczajenia, noszę ze sobą wszędzie podręczny zestaw z pastą, nitką, szczoteczką i tyle. Nie ma problemu ogarnąć się w knajpie czy na
@jozef-dzierzynski: Nakładki. Boję się o higienę przy stałym, nieznanych kosztów a i z pracy czasem ciężko się wyrwać. Jak masz wybór to najpierw zbierz opinie o ortodontach, specjalista jest chyba ważniejszy od metody.
@jozef-dzierzynski: działają pod 2 warunkami:
1. zakładasz u dobrego specjalisty który sie na tym zna. Leczy lekarz a nie same nakładki. To tak jak byś pytał czy kluczami firmy X mechanik da rade zmienić rozrząd.
2. nosisz je na zębach przez tyle czasu ile nakazał lekarz