Wpis z mikrobloga

@Niebadzsmokiem: Liczyłem z dwa tygodnie temu i normalny człowiek, przy ankiecie ulicznej czy telefonicznej nie jest w stanie tego oszacować w pamięci. W tym dokładnie przypadku ceny wzrosły, ale wystarczyło chyba żeby inflacja była w kwietniu niższa i ceny faktycznie by spadły.
  • Odpowiedz
nie wiem czy trollujesz, ale jak nie to odpowiem: inflacja jest większa od 0 = ceny rosną. Żadnych szacunków, niczego więcej.


@Niebadzsmokiem: Tutaj.
Skoro inflacja jest liczona rok do roku, a ceny zmieniają się z dnia na dzień, więc paradoksalnie mogą maleć czy inflacji większej od 0.
Nie rozumiesz podstaw matematyki i statystyki niestety. To już lepiej patrzeć na inflację miesiąc do miesiąca, chociaż wtedy też mogą ceny maleć, ale nie
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: Liczyłem z dwa tygodnie temu i normalny człowiek, przy ankiecie ulicznej czy telefonicznej nie jest w stanie tego oszacować w pamięci. W tym dokładnie przypadku ceny wzrosły, ale wystarczyło chyba żeby inflacja była w kwietniu niższa i ceny faktycznie by spadły.


@Chris_Karczynski: oho, następny kuc ekonomista

Ty wiesz w ogóle jak liczony jest wskaźnik inflacji na każdy rok? I w ogóle wiesz co to jest procent składany?
  • Odpowiedz