Wpis z mikrobloga

@piciek: Myślę, że w Decathlonie kupisz za 100~ zł Kalenji i będą nie dość, że lepiej wykonane to i będą miały faktycznie podeszwę przystosowaną do biegania. Dodatkowo masz gwarancje na miejscu.
  • Odpowiedz
@JURCZ91: Podobno właśnie te buty na alie są świetnej jakości, nieodbiegającej od "oryginalnych". Chciałbym właśnie dostać jakąś opinie i ewentualnie samemu zaryzykować.
  • Odpowiedz
@piciek: Oczywiście jak chcesz to można w takim biegać po asfalcie, ale szybko się podeszwa zetrze. Naprawdę warto dołożyć parę złotych i przejść się do profesjonalnego sklepu. Wskakujesz na bieżnie i Ci Pan powie czy potrzebujesz but ze wsparciem dla stopy ze supinacją, pronacją czy po prostu neutralny. Wiele sklepów teraz miało wyprzedaże. Z bieganiem nie ma żartów, tym bardziej po asfalcie. Jeśli dopiero zaczynasz to i tak na początek
  • Odpowiedz
@JURCZ91: Trochę się zastanawiam czemu ma służyć dobór butów z supinacją, pronacją czy neutralne? I nie przesadzajmy też z wchodzeniem kolan w tyłek ;)
  • Odpowiedz
@JURCZ91: no dobra, to się przyznam że jestem fizjoterapeutą. W mojej opinii zarówno stopa pronująca jak i supinująca w tym artykule to coś co należy przywrócić do neutralnej, bo jeśli nie to zaraz zaczną nam się problemy z trójgłowym łydki, bądź kulszowo-goleniowymi. Z własnej praktyki, również mogę śmiało powiedzieć, że problemy z kolanami u biegaczy najczęściej nie mają związku z butami. Buty często są takim kozłami ofiarnymi, bo dla pacjentów/biegaczy
  • Odpowiedz
@piciek: Aha to dobrze wiedzieć. :) Więc dlatego trzeba kupić chyba but taki aby faktycznie przywrócił stopę na dobry tor aby nie było problemów. Ja akurat mam neutralną, więc mi tam ryba. To co akurat ja napisałem o bólach kolan to sam miałem z tym do czynienia. Na początku biegałem w zwykłych butach sportowych, bez żadnej amortyzacji. Kolana bolały do czasu, aż nie kupiłem butów które do tego specjalnie służą.
  • Odpowiedz
@JURCZ91: a co z tymi którzy biegają maratony boso? ;) But niestety nie przywróci prawidłowego toru tylko skompensuje w pewien sposób ułożenie stopy, ale to będzie prowadzić do dalszego przeciążania mięśni.
  • Odpowiedz