Wpis z mikrobloga

@BayzedMan "Źle to wygląda dla rosji" hmmm nie chcę Ci odbierać dobrego nastroju, ale szacuje się że w czasie Drugiej Wojny światowej, USSR straciło 14,000,000 żołnierzy. Osobiście sądzę, że ten konflikt jest wielkim błędem ze strony Putina, ale jestem realistą i trzeba zrozumieć, że oni mają miliony mięsa armatniego.
@Szkodnik1: To było 80 lat temu i było w związku sowieckim, nie samej rosji. Nie mówiąc, że uzbrojenie, wyżywienie i ubranie takiej ilości chłopa byłoby dla ruskiej logityki niemożliwe, myślisz, że teraz możesz tak po prostu wysłać na śmierć przynajmniej 10% populacji i nie będzie jakieś masywnych protestów? Że ci ludzie po prostu nie uciekną do Finlandii, Gruzji itd.? Na pewno ruskie władze ich nie zatrzymają, bo nie potrafią nawet obronić
@zjadlbym_kebaba Widać że nie znasz tematu, na tyłach żołnierzy sowieckich było NKWD i jak komuś z żołnierzy nie podobały się rozkazy, to od swoich ziomków dostał kulą w łeb. Pomimo że minęło 80 lat to ich mentalność jest taka sama, dlatego twardą ręką rządzi Putin, tak jak kiedyś Stalin. Wtedy Amerykanie wsparli Sowietów, tez mają oparcie w Chinach. Więc wszystko jest możliwe.
@Szkodnik1:

Widać że nie znasz tematu, na tyłach żołnierzy sowieckich było NKWD

Ale co to ma wspólnego z faktem, że teraz nie da się takiej mobilizacji przeprowadzić z powodów, które wymieniłem? Już przy ostatniej nie udało im się zebrać tyle ile ogłosili i 900 000 Rosjan uciekło, myślisz, że jeśli ogłosiliby kilkumilionową mobilzację to teraz byłoby lepiej?

Wtedy Amerykanie wsparli Sowietów, tez mają oparcie w Chinach

Jak wsparli rusków chinole? Powiedzieli
@BayzedMan: Ok tak 95% strat taki odział nie jest w stanie nawet się bronić a co dopiero mówić o ataku a tu proszę Bachmut zdobyty. Coraz więcej skomlenia ze strony Ukr chyba kiepsko z tą ofensywa co będzie za 2 tygodnie.
@zjadlbym_kebaba Nie da się zrobić mobilizacji XD, albo będą chodzić od mieszkania do mieszkania i od domu do domu, zbierając każdego kogo uznają za zdolnego do służby. Albo zrobią ustawkę gdzie zginie pełno rosyjskiej ludności cywilnej i winą obaczą Ukraińców. Wtedy nie będzie potrzebna mobilizacja.
Chińczycy od dawna militarnie współpracują z Rosją. Myślisz że będą się z takim dealami afiszować XD, oczywiście, że będą nawijać makaron na uszy, a robić swoje. Jeśli