Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Was. Czy podczas oddawania krwi dla konkretnej osoby dają jakiś dowód, że się dla niej oddało?
Mój przyjaciel ze szkoły średniej choruje na białaczkę, jest w śpiączce w ciężkim stanie. Chcialbym kogoś zachęcić do oddania mu krwi, wpłacając pieniądze na wybrany przez darczyńcę cel charytatywny.
Sam nie mogę oddawać krwi ze względu na leki, które biorę, dlatego chciałbym się w jakiś inny sposób przyczynić do jego szybkiego powrotu do zdrowia.

#krwiodawstwo
  • 4
  • Odpowiedz
@Antek1204: Wydaje mi się, że wydawanie zaświadczeń zostało zabronione przez NCK. Samo oddawanie krwi dla konkretnej osoby to raczej hasło, które ma być impulsem do oddania krwi dla osób, które w innych okolicznościach, by tego nie zrobiły. Krew taka i tak trafia do banku krwi. Oznaczana jest w systemie jedynie informacja o tym, że ktoś przyszedł oddać krew dla konkretnej osoby, ale ma to raczej pokazać skalę odzewu na dany apel.
  • Odpowiedz
@Antek1204: Tak jak przedmówca napisał, oddawanie dla konkretnej osoby to oddawanie i tak do ogólnego banku krwi, no ale tak czy inaczej jest to wspomaganie w pewnym sensie tej konkretnej osoby bo czym więcej krwi tym lepiej ;)
  • Odpowiedz
@Antek1204: oddawanie krwi na „kogos” to wymysł by spowodować i prowadzić statystykę ze ktoś oddał krew tylko dla danego przypadku

Twój przyjaciel i tak by dostał krew jeśli była by potrzebna nawet gdyby przyjaciele i rodzina mieli wywalone i nic nie oddali
  • Odpowiedz