Wpis z mikrobloga

Chcę sobie kupić #rower coś w stylu #gravel na dłuższe wycieczki i ewentualnie do pracy. Teraz mam stare MTB na kołach 26. No i pytanie czy nowy #triban gravel będzie ok? Mam w okolicy jeszcze dwie używki rc500 do obejrzenia w okolicy 2,5k. I pytanie przy moim wzroście 189 czy rama L czy Xl?
  • 14
  • Odpowiedz
@bugsik11: Nie mam RC 120, ale kupiłem w zeszłym roku RC 100 używanego w stanie idealnym za 850 zł. Kupiłem na próbę czy w ogóle tego typu rower mi się spodoba. Ma specyficzny mechanizm zmiany biegów, ale chyba tylko w tym modelu 100 taki jest. Ogólnie rower bardzo mi się spodobał. Świetny na jazdę po mieście/drodze/ścieżce w prędkościach ok. 25-30 km/h (z górki do 40) oraz po leśnych ścieżkach. Nie sądziłem,
  • Odpowiedz
@bugsik11: 185 here, L pasuje i na górnym chwycie jestem ledwo zgiety - emerycki ride :P nawet bym myslal nastepnym razem nad M zeby miec bardziej sportowe ułożenie. ale generlanie jak chce byc bardizej aero to w dolnym cchwycie jest OK wiec generalnie Lka jest OK -> jak nei masz pewnosci to idz do decathlona. nawet jak nie na sprzedaz to na wynajem maja te modele
  • Odpowiedz
wzroście 189 czy rama L czy Xl?


@bugsik11: 185cm i L w rc100 jest na styk. Jak masz przekrok ponad 85cm i długie ramiona (zasięg większy od wzrostu) to XL, bo w L sztycy zabraknie.
  • Odpowiedz
@Berud:
Brakuje mi 3cm do max wysunięcia sztycy, może nie potrafię przekroku zmierzyć.
No i L w RC100 to jest 56cm efektywnej poziomej górnej rury, rozmiary M innych producentów tyle mają.
  • Odpowiedz
@Berud:
Na styk w sensie że mniejsza rama byłaby stanowczo za mała.
Ja w swoim wywaliłem wszystkie podkładki z pod mostka i pozycja jest w sam raz jak na rower endurance/gravel.
Zawsze możesz tez odwrócić mostek na ujemny...
  • Odpowiedz