Wpis z mikrobloga

Mirasy i mirabelki. Doradźcie jaki monitor ultrawide, raczej do pracy (nie grafika, czy montażysty ale raczej tabelki tekst) do internetu, nie do grania. Jakaś posucha w tych monitorach. Widzę, że większość to zakrzywione, mi to nie przeszkadza, choć estetycznie płaski lepiej wygląda. Co to wybrać, jaki model, jaka matryca? Pomożecie?
#monitor #monitory #pc #mac #macos
  • 6
@niebieskatrytytka: na Boga nie bierz prostego ultrawide. W grach akceptowalnie, do filmów z wtyczką zoom ujowa jakość bo monitor dalej w 1440p generował, do pracy zawsze z dwoma czarnymi pasami. Albo bierz 2 monitory albo zakrzywiony ultrawide, a jak zakrzywiony zależy od rozdziałki, wielkości i jak blisko planujesz siedzieć, zawsze w tej samej pozycji.
W grach akceptowalnie, do filmów


@Eshirael: Nie do gier i filmów. Często pracuję na podzielonym ekranie, stąd ultrawide. Do pracy przy biurku na wprost. Myślałam o tych. dell s3423dwc vs s3422dwg Jest to sensowe? Która matryca? czy coś lepszego w okolicach 3k?
@niebieskatrytytka: jeśli komputer będzie używany tylko do pracy biurowej to zdecydowanie najbardziej skorzystasz z 2 monitorów, jeden płaski centralnie a drugi np. zagięty z lewej lub prawej. Jeśli z jakiegoś powodu jednak koniecznie musi być jeden i ultrawide to ważne, żeby był zagięty. Na temat tych totalnie się nie wypowiem, bo z ultrawide wróciłem do 27 cali 1440p 165 Hz na którym też gram, a do gry na padzie i oglądania
i ultrawide


@Eshirael: Trochę pomyślałam i tak dochodzę do wniosku, że może ultra wide nie jest mi tak bardzo potrzebny. Teraz mam mały, do tego z niską rozdzielczością, więc na zwykłym z wysoką, może jednak widziałabym wystarczająco dużo, nawet gdy czasem włączę dwa okna na podzielonym ekranie. Tylko u mnie granie i filmy nie mają znaczenia. Z jakiegoś rankingu wyłuskałam coś takiego https://www.x-kom.pl/p/726078-monitor-led-27-dell-u2723qe.html ewentualnie na pepperze wisi promocja na to https://www.x-kom.pl/p/726078-monitor-led-27-dell-u2723qe.html