Wpis z mikrobloga

#wykop: mam dla was feedback odnośnie tego waszego nowego interfejsu, który jest niemiłosiernie powolny i w ogóle o wiele gorszy od poprzedniego. Ale mi chodzi o coś innego. Chodzi mi o wyświetlanie szarą czcionką (zamiast normalej czarnej) komentarzy, które otrzymały chociaż jednego minusa. Jest to jawna manipulacja głosami, jest to niedopuszczalne, aby pierwszy, losowy głos decydował o tym, czy treść jest zła, czy dobra. Robicie z użytkowników waszego portalu małpy, które mają klikać stadnie, bez czytania, bez wyciągania wniosków, bez refleksji, bez jakiegokolwiek zastanowienia. Jest to skandal i traktowanie ludzi jak śmieci, jak przedmioty, jak bezmózgie zombie. Może i wam chodzi o to, abyśmy nie myśleli, tylko klikali zgodnie ze stadem, ale nie tędy droga i nie da to wam sukcesu, bo poprzez wprowadzanie takich mechanizmów inteligentni użytkownicy się zniechęcają, a zostają debile, pajace i oportuniści. Nie wystawiam wam faktury za tę ekspertyzę, łapcię ją za darmo, tylko zróbcie z niej pożytek, a nie udawajcie, że nie ma problemu, bo się jakiś wykopek rzuca.
#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #nowywykop

[Wykop odpowiedział, że coś z tym zrobi - ok]

Ponieważ olaliście moją odpowiedź, przytaczam ją ponownie:

@wykop: Jest jeszcze druga, podobna funkcjonalność, która wcale, moim skromnym zdaniem nie jest żadnym ulepszeniem. Mowa tym razem o zwijaniu wątków. Przykładowo pod pierwszym komentarzem z największą liczbą plusów pojawia się siódma odpowiedź, co rozbija wątek i sprawia, że trzeba kliknąć w "rozwiń komentarze". Zarzut jest dokładnie ten sam co w przypadku wyszarzania komentarzy: pozwalacie w ten sposób komuś innemu decydować o tym, jakie treści mają być wyświetlane, a jakie nie. A to znowu jest manipulacja głosami, bo te bardziej popularne są jeszcze bardziej popularne, a te mniej popularne są jeszcze mniej popularne. I proszę zauważyć, że użyłem słowa "popularne", a nie "dobre" lub "inteligentne" lub "rzeczowe". Nie jest to przypadek. Często jest tak, że te grubo plusowane komentarze są nie tyle popularne, co populistyczne, oportunistyczne, czy, że tak powiem, głupio-mądre. Nie chcę, jako użytkownik portalu być pozbawiany (nazwijmy to wprost: ocenzurowany z) treści z uwagi na opinie innych użytkowników, z którymi bardzo częstwo w wielu sprawach kompletnie się nie zgadzam i chcę kroczyć własną drogą, analizować i dawać opinię wg mojego rozumu, a nie instynktu stadnego.
Edit: rozumiem ideę, chodziło o to, aby móc przeglądać główne wątki w dyskusji. ale to działa niestety jak cenzura. Przewinięcie pierwszego wątku w dyskucji jest akceptowalną ceną za wyeliminowanie tej cenzury.