Wpis z mikrobloga

Hej gothicowe mireczki. ()

Po ostatniej aferze związanej z Dziejami Khorinis mogliśmy wszyscy zaobserwować wspaniały ruch na tagu #gothic. W sumie podobnie było po premierze Kronik Myrtany czy po wydaniu grywalnego teasera Gothic Remake. Podobnie pewnie będzie jak już oficjalnie wyjdzie nowy Gothic.

Tag jest cały czas aktywny, obserwuje go ponad tysiąc osób i stwierdziłem że nie może tak być, że taki wspaniały tag nie ma swojego tła na wykopie. Bo dlaczego my, fani Gothica, mamy być gorsi niż fani League of Legends, CS GO czy nawet fani Daniela Magicala. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zastanawiałem się jakie zrobić tło i stwierdziłem, że postawię na prostotę – zwykłe logo Gothic z jakimś charakterystycznym motywem graficznym z serii. Początkowo myślałem o masce Śniącego, ale na stronie THQ Nordic zobaczyłem już niemal gotową grafikę

https://www.thqnordic.com/games/gothic-1-remake

Jedyne co zrobiłem to podniosłem w GIMPie logo Gothic, aby było na równi z trzema postaciami, gdyż tło dla tagów na wykopie musi mieć specyficzne wymiary 1260x200px, z tego też względu ciężko było mi użyć innych zdjęć dla potencjalnego tła, gdyż np. krajobraz górniczej doliny był zbyt słabo widoczny na tak wąskim zdjęciu.

Zrobiłem poniższe zdjęcie i wysłałem zapytanie do moderacji, czy mogą ustawić to jako tło tagu. Dostałem odpowiedź, że tag #gothic nie jest tagiem autorskim i sam nie mogę zdecydować o tle dla tagu, jednak mogę stworzyć wpis, w którym zapytam innych użytkowników, czy wyrażają akceptacje dla takiego tła.

I dlatego chciałbym się Was zapytać, czy bylibyście w stanie zaakceptować poniższe zdjęcie jako tło dla tagu #gothic? Moim zdaniem zdjęcie jest idealne, gdyż pochodzi z remake’u Gothica i jednocześnie nawiązuje do pierwowzoru, czyli łączy stare z nowym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak wspomniałem, nie widzę powodu, żeby tak fajny tag nie miał swojego zdjęcia, jednak liczę się z tym, że nie wszystkim może się to spodobać, dlatego za radą moderacji postanowiłem zrobić ankietę.

W komentarzu dodaje też przykładowe zdjęcie jakby wyglądała strona na wykopie po dodaniu tego tła. Zdjęcie podmieniłem za pomocą narzędzi deweloperskich przeglądarki internetowej na tagu leagueoflegends.
maciorqa - Hej gothicowe mireczki. (。◕‿‿◕。)

Po ostatniej aferze związanej z Dziejami...

źródło: 8f375f14b8c43a31af98c3d2f9ad1317823ac00e4ad9d58c5636335becc74166

Pobierz

Czy akceptujesz poniższe zdjęcie jako tło dla tagu #gothic?

  • Tak 79.2% (160)
  • Nie 20.8% (42)

Oddanych głosów: 202

  • 9
  • Odpowiedz
@maciorqa:
No przydałoby się, to jest całkiem niezłe. Ja jednak jestem fanem belek typu wszystko po trochu, przydałby się śniący, remake, smoki, Jarkendar, KM. Takie bezguście pasuje do charakteru tego portalu
  • Odpowiedz
  • 1
@Tessadija: Tło na pewno by się przydało, fakt, ale też problemem są wspomniane przeze mnie wymiary tła i na tak wąskiej powierzchni naprawdę ciężko jest zmieścić coś sensownego. Ja postanowiłem postawić na prostotę, ale zdaję sobie sprawę, że ile ludzi tyle opinii.

Tak jak pisałem, próbowałem coś wykombinować z zdjęciem górniczej doliny, ale na tak wąskim tle było mało co widać.
maciorqa - @Tessadija: Tło na pewno by się przydało, fakt, ale też problemem są wspom...

źródło: latest

Pobierz
  • Odpowiedz
@maciorqa: Całkiem spoko beleczka. :) Natomiast z tego co pamiętam propozycje teł do tego tagu było już kilka, ale zmiany nigdy nie nastąpiły mimo niezmiennej popularności, czego do dziś nie rozumiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@kerdian: Jak dodawałem pytanie do ankiety to myślałem, że obrazek będzie pod ankietą, no ale w każdym bądź razie wszyscy wiemy o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz