Wpis z mikrobloga

kanapki ze smalcem skwarkami i nutella :D


@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Tego nie przebiję :D

a wóda wymaga aparatury oraz praktycznie procesu przemysłowego, żeby się nie zatruć metylem


@darth_invader: To jest prostsze niż budowa cepa, tylko trochę zapomniane rzemiosło ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeżeli chcemy robić tylko wina i piwo to już wgl prosta zabawa (najprostsza z winem bo z racji na wysoki % alko ciężko zakazić i
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Kupując gotowca to faktycznie trzeba się wykosztować. Mam dostęp do magika co by mi policzył tylko za materiał, + wiadomo taboret gazowy, butla, no ale to już marginalne koszty. Dla mnie wgl szokiem było że dalej są amatorzy komunistycznego bimbru, na drożdżach piekarniczych i o niskiej czystości, twierdzą nawet że jest lepszy niż taki ze współczesnej aparatury XD Ale ja wgl nie lubię alkoholu więc ciężko mi to zrozumieć.
@T4_LOVER: No ja fanem bimberu jestem :D Stąd zakup,ja kupowałem na destylatorymiedziane mają mega dobry sprzęt,ale jak byś w taki szedł to zamiast taboretu polecam grzałki i keg z płaszczem olejowym będziesz mógł robić wsady owocowe razem z pulpą co daje dużo lepszy smak owoców :)W czasach drożdzy pro i do cukrówek i owocówek robić bimber po którym odbija się pieczywem to jakaś porażka wogule heheh