Wpis z mikrobloga

cześć wszystkim

Od kilku dni zmagam się z myślami, czy by nie zakupić konsoli steam deck, jestem raczej niedzielnym graczem, choć kiedyś grałem bardzo sporo. Czy jest sens kupować coś takiego? Jak to wygląda w rzeczywistości? jak poradzi sobie z raczej starszymi grami typu gothic, postal, age of empires, nfs u1 i u2. Da się na tym odpalić gierki z poza steam? Czy granie w takie gierki, jest wygodne na tym sprzęcie?

PS Bliżej mi do 30 niż do 20 lat, czas by siedzieć przed tv czy kompem mam mocno ograniczony (kompa z windowsem nawet nie mam), obawiam się czy się nie znudzę tym zbyt szybko, czy komfort grania w dowolnym miejscu jest wart około 2500zł według Was?

Od obecnych użytkowników proszę o informacje jak długo macie konsolke i ile realnie z niej korzystacie.

Jeśli nakłonicie mnie do kupna, mogę zrobić jakąś pokazówkę i odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania.

Pozdrawiam

#konsole #steamdeck #porady
  • 9
  • Odpowiedz
@SympatycznyMorda: każdą gierke sprawdzisz sobie na protondb.com (czy zadziała na decku bo konsola działa na linuxie)

Większość gier na pewno zadziała z tych co podałeś, sam ograłem gothica 1 oraz 2 na decku i grało się świetnie. W ostatnim czasie wyszedł też ROG Ally ale to już o wiele droższa zabawka z lepszym ekranem i mocniejszymi podzespołami.

Wieśka 3 dla przykładu ograsz w ~40 fpsach.
  • Odpowiedz
@SympatycznyMorda: pykam teraz w wiedźmina 3 i super się gra, przeszedłem watch dogs 2 i też elegancko było, a jak już będziesz kupował to bierz najtańszą wersję i kup dysk ssd 512 GB, to jest ok 300 zł, co za tym idzie za 2200 będziesz miał wersję 512 GB
  • Odpowiedz
obawiam się czy się nie znudzę tym zbyt szybko


@SympatycznyMorda: to już tylko pytanie do ciebie.
Sprzęt jest fajny, jest całkiem wygodny. Ale czy znajdziesz czas i się nie znudzisz to już sam sobie musisz odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@SympatycznyMorda: jak chcesz grac tylko w troche starsze gry to bierz najtanszego decka i karte SD 512gb lub ew SSD 256gb. Za 2000 zl to jest po prostu genialne i bezkonkurencyjne urzadzenie do wszystkiego.
  • Odpowiedz
@SympatycznyMorda: Jestem byłym aktywnym graczem, obecnie niedzielnym graczem z dwójką dzieci, bliżej mi do 40 niż 30, mam też parę innych hobby niż granie. Steam Deck to absolutnie najlepszy zakup "rozrywkowy" jakiego dokonałem w ostatnich kilku latach.

Możliwość włączenia go dosłownie na 15 minut i popykania na kanapie, kibelku, tarasie czy w łóżku jest absolutnie warta dla mnie tych pieniędzy. Brak konieczności kupowania "gejmingowego" laptopa albo trzymania pod biurkiem skrzynki z
  • Odpowiedz
@Regis86: wtrące się trochę w temat. Jak długo trzyma bateria? Czy jak przyjdzie do mnie sprzęt to muszę coś instalować np jakieś sterowniki czy coś tego typu ?
  • Odpowiedz
@GodALLU: Nie gram na tyle długo jednym ciągiem, żeby zwracać uwagę na baterię, ale pamiętam, że jak pierwszy raz odpaliłem Wiedźmina na defaulcie, to pokazywało koło dwóch godzin. Obniżyłem nieco ustawienia i pokazało cztery godziny. Od tamtej pory nie potrzebowałem niczego zmieniać. Przy indykach i mniej wymagających grach mogę grać godzinę albo dłużej i mam ~80% baterii jeszcze.

Nic nie trzeba instalować - przy 90% gier ze Steama po prostu ściągasz
  • Odpowiedz