Wpis z mikrobloga

jakieś mniej znane atrakcje


@Floyd2137: Muzeum Policji, Muzeum Rolnictwa (brzmi nudno, ale fajne), Muzeum Techniki, Kralovstvi zeleznic, stadion Strahov, Divoka Sarka, wzgórze Vitkov, Riegrovy sady (fajny widoczek). Możesz podać tematy, które Cię interesują, to może jeszcze coś znajdę. Co do doinformowania się, to polecam kanał na jutubie Honest Guide, mają też filmy o jedzeniu. Jeśli szukasz zwykłej jadłodajni, to polecam to: https://jidelnasvetozor.webnode.cz/
  • Odpowiedz
@Floyd2137 muzeum iluzji, bardzo fajne. tylko musíš mít telefon ze sebou ;) część iluzji to optyczne iluzje widziane dopiero w 2D, po zrobieniu zdjęcia. Są tam takie dva, jedno bardziej jako muzeum, drugie jako park rozrywki 'dotknij, wejdź, stan, zrób to'. polecam to drugie. Nie byłem, ale kilkukrotnie mijałem muzeum seksu. Nie wiem nawet co tam jest, ale też wydaje się dość interesujące, chociaż dla osób bez znajomości języka samo oglądanie eksponatów
  • Odpowiedz
@Floyd2137

Mircy z tagów #podroze #podrozujzwykopem #czechy #praga

miejsca gdzie zjem obiad nie zostawiając fortuny?


tak, wziąć prowiant z Polski ;) szykuj się na drenaż portfela, jeżeli chcesz zjeść na mieście. Zapewne się na coś zdecydujesz, ale ziemniaki z kotletem czy smažák (smażony ser) to często ponad 200kc. Jako alternatywę szukaj wietnamskich restauracji, tam często znajdziesz tansze jedzenie, a smaczne i świeże. Svíčková na smetaně to najbardziej przereklamowane drogie jedzenie u nas.
  • Odpowiedz