Wpis z mikrobloga

Czy ktoś korzystał z ADF przy skanowaniu na drukarkach Brother na Mac OS?

Męczę od kilku godzin mcL-L2330DW bez skutku nie wykrywa w podajniku papieru do skanu tylko skanuje ze szkła nawet jeśli nie ma tam niczego na iPrint&Scan. Czy jest jakieś ustawienie, które wymusi skan z podajnika obustronny?


#brother #drukarki #informatyka #macos #mac #apple #kiciochpyta
  • 6
via Android
  • 0
@Tomek72222 Niestety nie. Jak jak gdyby nie był wykrywany papier, ale wszystko git ten dyngs co tam jest wsunięty zatem nie rozumiem dlaczego nie pobiera papieru.
@saint w takim wypadku ten czujnik może być uszkodzony (ksero wykonywane jest na urządzeniu, komp nie ma na nie wpływu, więc tu stawiałbym na uszkodzenie sprzętu a nie samą konfigurację).
Nie wiem jak w tym modelu, ale po załadowaniu ADF powinien być komunikat o tym, że jest włożony dokument
  • 0
@Tomek72222: Jedyne co mi się nasuwa to kwestia tego czy może to nie działać jeśli drukuje się czy skanuje "po sieci" tj. po kablu eternitowym czy po kablu USB? Moja drukarka podłączona jest po ethernecie.
@saint raczej nie ma to wpływu w tym wypadku (choć ogólnie może), bo wykonać kopię możesz bez podłączenia do komputera.
Możesz sprawdzić ewentualnie konfigurację wpisując IP drukarki w przeglądarkę