Wpis z mikrobloga

@michal284 po co Ci to. Zrób krok dalej i ucz się czegoś żeby wbić w IT. Nie znam nikogo z PLCowców kto już się nie przebranżowił lub nie stara się o to. Po przepracowaniu paru lat jako programista PLC zobaczysz, że to ciężka robota w której stosunek wiedzy, umiejętności i odpowiedzialności do zarobków jest kpiną. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@michal284: jak kolega wyżej, chyba że na orawde Ci sie to podoba, po latach w plckach, robotach i innych systemach zarobki kontra wiedza i odpowiedzialnosc to smiech, lepiej klikać w kąputer z domu
  • Odpowiedz
@michal284 na yt po angielsku jest dużo kursów, sam za jakiś czas startuje z tematem na poważnie i idę na szkolenia w Gliwicach. Osobiście czuję, że ciągłe składanie szaf to temat już nie dla mnie, sama praca monotonna do bólu. Niestety komentarze starszych nie poprawiają mi humoru, ale delegacje zmieniają totalnie punkt widzenia na ten zawód.
  • Odpowiedz
Dla świeżaków w dobrą stronę bo chłoną dużo wiedzy, a dla starych wyjadaczy to jak się można domyśleć "bez kija nie podchodź''. W branże dopiero co wchodzę, ale delegacje jak widać są nie odłączną częścią życia programistów, uruchomieniowców i #!$%@? wie jak ich nazwać bo robią za wiele osób.
  • Odpowiedz
@michal284: Ile masz lat, jakie wykształcenie, dlaczego chcesz się uczyć programować PLC? Jeśli jesteś młody, masz czas na dokształcanie się i nie masz wyraźnego powodu żeby iść w PLC-ki to idź w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°) Połowa mojego roku z AiR-u poszła w automatykę, połowa w IT, zgadnij która cieszy się z życia a która połowa kombinuje jak naprawić swój błąd ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz