Wpis z mikrobloga

Mirki, podpowiedzcie proszę.
Mam głośniczki Amazon Basics. Po podłączeniu do stacjonarki samym jackiem (mają dwie końcówki - jack i usb (chyba dodatkowe zasilanie)) grają ok, tzn. oba. Po podłączeniu dodatkowo usb, podświetlają się. Ogólnie bajka.
Natomiast po podłączeniu do laptopa gra tylko jeden głośnik - główny i to dopiero po podłączeniu dwóch końcówek - jack i usb. Grzebałem przy sterowniku, usb podłączałem do gniazda 2.0 i 3.0, a także oddzielnie do zasilacza od telefonu. Po podłączeniu do gniazda w stacji dokującej efekt jest ten sam. Kiedy do tych samych gniazd podłączam słuchawki od telefonu grają obydwie.
O co może chodzić? O jakiś standard jack? Zasilanie? Jak to obejść? Czy taka zewnętrzna, tania karta muzyczna na usb pomoże?
#glosniki #dzwiek #laptopy #sluchawki #elektronika #komputery
  • 11
@cybulion: Ale pod stacjonarką grają obydwa. Czytam jeszcze o tych standardach jack. W lapku mam takie gniazdo, że wykrywa mikrofon od słuchawek z telefonu. Na stacjonarce nie, więc gniazda się różnią.
Pytanie, czy taki adapter jack-usb za 15 ziko rozwiąże problem.
@melon_musk: daj mu zewnetrzna karte muzyczna pod usb taka co ma osobno na glosniki osobno na mikrofon.
No masz combo jacka jak w telefonie. Z ciekawosci - podepnij glosniki do telefonu XD
@melon_musk: kurde ale to dziwne, pierwszy raz sie spotykam z taka opcja. Wychodzi na to ze jakis chinski wtyk zastosowali ktory telefon czy lapek wykrywa jedna linie jako mikrofon. Karta zewnętrzna to koszt groszowy (10-30 zł, chyba ze jakas lepsza to wincyj)