Wpis z mikrobloga

#niemcy wprowadzili ten miesięczny bilet za 49 euro i jednorazowe bilety teraz sensu nie mają na jakichś dlzuszych trasach. Chciałem jechać z rowerem do Koblencji z okolic Dusseldorf. 170 km autem, jakieś 2h. Pociągiem z przesiadka w Koloni trochę ponad 2h. Ale patrzę cenę i 26 euro w jedną stronę, czyli 52 euro razem (dodatkowo nie wiem czy na rower nie trzeba czegoś dopłacić). Czyli już lepiej mi miesięczny kupić. Autem liczyłem spale za jakieś 35 euro, a jadę sam. W dwie osoby już w ogóle jazda pociągiem nie ma sensu.
  • 2
Jednorazówki jeszcze mają sens na bardzo krótkiej trasie w ramach miasta czy metropolii, gdzie od wielkiego dzwonu jedziesz się np. #!$%@?ć ze znajomymi w weekend i autem średnio wypada wracać. Z mojej perspektywy widzę to tak, że pomimo iż dotychczas jeżdżę autem do pracy, to opłaca mi się kupić ten bilet, pod warunkiem że dwa razy w tygodniu będę jechał kolejką do firmy, plus chociaż w jeden weekend wyskoczę gdzieś dalej pociągiem,
@Hfishman1: Jako ze jade do Monachium to sprawdzilem sobie z ciekawosci ile kosztowalby mnie transport do Garmisch-Partenkirchen.
24 jurki w jedna strone, czyli 48 euro w dwie strony. I nie trzeba szukac trzezwego kierowcy.
A to tylko jeden wypad ;p