Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wytłumacz, dlaczego w XXI w. gdzie promowana jest komunikacja miejska, transport publiczny tak mocno jest wspierany przemysł taksówkowy? Taksówkarze to najgorszy typ kierowcy w mieście, blokują lewy/środkowy pas jadąc 30 km/h bo dostają kasę za czas, trąbią, nie wpuszczą cię przed siebie, bo mentalność neandertalczyka nie rozumie jazdy na suwak, a do tego mogą jeździć po buspasach. Ktoś mi wytłumaczy, czym się różni taksówka od zwykłego auta? Czemu oni mają mieć przywileje, kosztem zablokowania pasa autobusom? Warto też dodać, że wiele z obecnych taksówkarzy to albo chamski Janusz z hemoroidami w dupie, albo obcokrajowiec, którego znajomość przepisów i posiadanie prawo jazdy jest często zasadnie poddawane w wątpliwość. #polska #taksowka #uber
fanmarcinamillera - Czy ktoś mi wytłumacz, dlaczego w XXI w. gdzie promowana jest kom...

źródło: radio_taxi

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@fanmarcinamillera Niby jest to traktowane jako transport miejski i w pewien sposób regulowany. Jednak trzeba powiedzieć obecnie przykładowo w krakowowie przed uberem/boltem było może 3000 numerów bochnych, teraz jest ich 14000.

W czym lepszy? Sam się kiedyś zastanawiałem, transport miejski nie wszędzie ma dobre połączenia, do tego starsze osoby często nie mają innego wyjścia by się gdzieś dostać. Czemu bus pasy? Bez nich w godzinach szczytu już by straciło to kompletny sens,
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera no tak, ale tych samych argumentów możesz użyć do aut prywatnych, a dodatkowo złotowy nie zajmujemy miejsc parkingowych w centrum. Nie bronię, po prostu chodzi mi o to, ze negatywny wplyw na życie miasta jest mniejszy niż aut prywatnych.
  • Odpowiedz