#nbastats #nba

Z nocy:

Jimmy Butler - 35pts-5reb-7ast-6stl - to rekord przechwytów zawodnika w meczu w tych PO. W zeszłym sezonie były 2 mecze na takim poziomie, 2 sezony temu jeden. Mecze z +30pts i +6stl były 4 w ostatniej dekadzie (Tatum, Kawhi, Westbrook i George), a cała linijka na poziomie +35-5-7-6 pada w play-offs po raz 5 w historii. Poprzednicy: Payton 2000 (35-10-11-6), MJ 1990 i 1989 (37-9-8-6 i 40-15-9-6) i R. Barry 1975 (39-5-11-8). Butler ma 185 przechwytów w karierze w PO, daje mu to 36. miejsce na liście all-time NBA, ale oczywiście pole do awansu jest duże. Średnia Butlera z kariery to 1.712stl/g i jest to druga dziesiątka najlepszych graczy w historii pod tym względem (biorąc pod uwagę tych z min. setką meczów w PO).

Highlights: Adebayo 20-8-5, 9/13FG, Tatum 30-7, 11/11FT, R. Williams 14-7, 6/6FG, M. Smart 13-11(ast)-2, J. Brown 22-9-5

Drużynowo: Heat wygrali 3q wynikiem 46-25. Liczba 46 rzuconych punktów w jednej kwarcie to jeden z 20 najlepszych wyników w historii PO, co ciekawe w tym roku mieliśmy już dwie kwarty na tym poziomie (50-24 Suns i 46-27 Bucks... z Heat). Tylko raz (w sumie dwa) w historii zespół podczas jednych PO miał kwarty z 46 straconymi i rzuconymi punktami i byli to Bucks i 76ers z 1970, w tej samej serii (ale różnych meczach :)). Dla Heat była to rekordowa kwarta w historii ich występów w PO, dotychczasowym rekordem było 43-31 z 2016 z serii przeciwko Hornets. Dla Celtics była to druga najgorsza w obronie kwarta w meczu PO, po 33-47 przeciwko Lakers w 1984.
  • 3
@esdain: z komercyjnej bazy stathead.com, tylko tam nic na tacy podane nie jest, trzeba najpierw wymyślić że coś warto sprawdzić, wyfiltrować i wtedy spisać. Generalnie na takiej samej zasadzie działają ciekawostki ESPN, czy nawet live podczas meczów.