Wpis z mikrobloga

@drheist: Co na to Bóg w swoim podręczniku:

,,Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."
  • Odpowiedz
@Czarny-rycerz_40k: @deliquente Zaraz jakiś katol wyskoczy, że przecież Bóg nie zakazał rzeźb bezwzględnie, albo że przecież oni modlą się przez wstawiennictwo. To niech wyobrażą sobie, że dzisiaj Jezus schodzi na Ziemię i widzi tych ludzi modlących się do co różnych posążków tysiąca różnych świętych, albo do drzewa xD To jest ewidentne pogaństwo, jakoś niektóre odłamy, np. Kalwinizm, odrzucił modlenie się do obrazków.

https://en.wikipedia.org/wiki/Aniconism_in_Christianity
  • Odpowiedz
@drheist: Kurde, ale cringe. Wyraźnie im kosmita powiedział, że mają nie czcić, ani nie powielać jego wizerunku, a ci swoje. Jak już się objawiał to jako płonący krzak, a nie plama na drzewie.
  • Odpowiedz
@Davidozz: no dokładnie, przecież jak ktokolwiek przeczytał choćby pobieżnie Stary Testament, ten wie że Izrael miał najbardziej przechlapane u Boga właśnie przez grzech bałwochwalstwa i to się przewija niemal cały czas. W NT też św. Paweł pisze w liście do Tymoteusza, że jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest Jezus, no ale przyszli sobie później jacyś hierarchowie kościoła i postanowili że pozmieniają dekalog żeby zalegalizować bałwochwalstwo i tak prowadzą ludzi na
  • Odpowiedz