Wpis z mikrobloga

Zarządzanie wieloma ekranami w macOS wywołuje u mnie czystą furię. Apple albo ma wywalone albo zwyczajnie nienawidzi ludzi mających czelność podłączać monitor do laptopa. Windows ogarniał tą funkcjonalność perfekcyjnie 30 lat temu!

Do tego mój MBP 2019 ma notorycznie problem z przełączeniem się na drugi monitor, bywa że po drodze się gubi i dupa xD

#macos #macbook #apple #komputery
L3gion - Zarządzanie wieloma ekranami w macOS wywołuje u mnie czystą furię. Apple alb...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-15 o 19.57.58

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
jak się gubi to zakładam, że może coś z przewodem


@lothar1410: Coś z systemem. Ostatnio podłączałem makówę do splitera HDMI na TV i rzutnik i losowo dobierała sobie urządzenie i rozdzielczość. Windy 8, 10, 11 nie miały żadnego problemu w FHD i 4K. Wczęśni9ej spliter podłączony do dwóch TV 4k - identycznie na innym japku.
  • Odpowiedz
  • 0
ale w czym problem bo nie rozumiem? chcesz uzywac otwartego lapka bez wbudowanego ekranu?

jak się gubi to zakładam, że może coś z przewodem


@lothar1410: No jak biały człowiek chcę mieć drugi ekran oprócz tego w laptopie. Gubi się tzn wykrywa ekran ale nie przesyła obrazu albo robi to z dużym opóźnieniem. I to na 100% nie problem z przewodem bo Windows zainstalowany obok macOS nie ma żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@L3gion: ten sam przewód pod windowsem może chodzić dobrze a odwalac maniany na macos, szczególnie z HDMI potrafią być problemy (Apple ich nie uznaje jako interfejs monitorowy tylko rzutnikowy xd, powodzenia we wczytaniu realnego profilu kolorów)

ja mam https://i-tec.pro/pl/produkt/c31cbldp60hz-7/ testowany na dwoch monitorach, pod m1, dziala perfekt - warto nawet na testy sprawdzić czy w tym nie leży problem

powinni mi zaplacic za reklame XD
  • Odpowiedz
  • 0
@lothar1410: Głównie korzystam z docka CalDigit. U mnie stawiam na problem z przełączaniem między GPU, zewnętrzne ekrany muszą korzystać z dedykowanego Radeona.
  • Odpowiedz