Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio w sklepie budowlanym. Zaczepił mnie Ukrainiec, pokazywał palcem na cegły. Nie wiedziałem o co mu chodzi więc powiedziałem - tak to jest cegla

Ukrainiec patrzył zakłopotany, więc znalazłem na telefonie zdjęcie domu ceglanego i pokazałem Ukraińcowi mówiąc - z tego się buduje. Chwilę drapał się po głowie po czym wziął 6 cegieł i ułożył z nich mini piramidkę. 3 cegły u podstawy, na nich dwie nastepne i jedna na szczycie. Pogratulowałem mu i poszedłem w swoją stronę.

Później myślałem nad tą sytuacją i byłem pod wrażeniem, że człowiek z kraju z zaledwie 40 letnia historia potrafił budować takie konstrukcje. Kto wie może niedługo zaczną używać prostych narzędzi i za kilka set lat na Ukrainie powstaną piramidy jak w Gizie albo możne nawet i we Wrocławiu.

#ukraina #heheszki #pasta
  • 18
@Belchatowianin ja nie rozróżniam nawet idioty od narodowca, a Ty się o takie rzeczy pytasz. Załóżmy nawet, że OP miałby rację pisząc lub wklejając tę głupotę i robi różnicę w jej kontekście użycie słowa "państwo" lub "naród". Otóż nie użył żadnego z nich. xD Ciebie również nie podejrzewam o wyłapywanie takich niuansów i innych błędów językowych w tym tekście. Przecież kończyłeś harnasie, a nie język polski, prawda?
Napisał "kraj". A słowo kraj
@van-der-staas: umiesz odpowiadać z kulturą antifiarzu? Zadałem ci normalne pytanie, a ty plujesz jadem na lewo i prawo, zarzucajasz mi brak szkoły, alkoholizm i obrażasz nacjonalistów. Kraj nie równa się naród, a fikołki które robiłeś by to udowodnić były całkiem zabawne
@Belchatowianin myślisz, że jak tylko pośrednio nazwiesz kogoś idiotą, to nie jest atak? Owszem, jest. I nie gadaj teraz o braku kultury. Odpowiadasz na pytanie pytaniem obrażającym tego, który je zadał i wielce oburzony jesteś. Dlatego mam problem z odróżnieniem zwykłego idioty od nacjonalisty.

Kraj nie równa się naród

A czy kraj to to samo co państwo? Bo dalej nie wiadomo o co chodzi w Twoim pytaniu