Wpis z mikrobloga

Cześć,
Sąsiad miał ustawione automatyczne nagrywanie oglądanego kanału (nagrywanie rozpoczynało się po ustawionym czasie no po 20 sek). Nie wie czy to kwestia zmiany openatv 6.4 -> 7.2, ale od jakiegoś czasu mu to nie działa. Szukałem po opcjach, ale nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniej konfiguracji tego.
nagrania standardowo lądowały w /media/hdd/movie (także to raczej nie było związane z timeshiftem).
Wydaje mu się, że było to realizowane za pomocą jakiegoś poradnika, ale nie pamięta co dokładnie robił (a i ja nie jestem w stanie mu pomóc (widziałem wpisy związane z timeshiftem, może to było coś z autotimerem?)
#cccam #openatv
  • 10
  • 0
@pansamolocik: @Miecz12
a wiecie jak to ustawić, aby działało zgodnie z opisem? poniższy ustawienia nic nie dają (widzę wpisy pliki w timeshift, ale nie ma plików z nagraniami w folderze movie
Ścieżka zapisu - /media/hdd/timeshift
Czas, po którym ma zostać uruchomiony timeshift - 30s
Pokaż ostrzeżenie gdy time shift jest zatrzymany - tak
Pokaż komunikat po przełączeniu na telewizję - tak
Akcja po zmianie kanału - zapisz i nagraj
Zatrzymaj timeshift
  • 0
@pansamolocik: foldery istnieją. pliki się zapisują. działają po odtworzeniu
tak patrzę w obrazy googla i moje ustawienia różnią się od tego co znajduje. brakuje najważniejszego 'enable autorecord '.
szukam dalej
@emitar: Tymi ustawieniami ze screenów ciężko się sugerować, bo na moim przykładzie - mam VU+UNO 4K oraz ZERO 4K. Na obu jest OpenATV 7.2, a mimo to ustawienia się różnią. Na Uno 4K nie mam opcji zmiany opóźnienia między wciśnięciem cyfry na pilocie, a przełączeniem się kanału. Na Zero 4K jest, a zaznaczam, że Uno to ten "lepszy". xD
  • 0
@pansamolocik: @Miecz12 @radziuxd
Dupa dalej nie wiem czemu to nie działa. Jako, że dekoder ma multiboot sąsiad postawił 'obok' inne openatv i jest to samo (może trzeba spróbować jakiegoś innego obraz? co polecacie?)

Jako, że zasugerowaliście, aby nie patrzeć po zrzutach bo mogą w zależności od dekodera się różnić sprawdziłem jak wygląda sam plik z ustawieniami
/etc/enigma2/settings

config.timeshift.autorecord=true
config.timeshift.checkFreeSpace=4096
config.timeshift.deleteAfterZap=False
config.timeshift.favoriteSaveAction=savetimeshiftandrecord
config.timeshift.maxEvents=998
config.timeshift.maxHours=998
config.timeshift.startDelay=10

także opcja 'autorecord' jest włączona.

Macie może
@emitar: ja mam u siebie tak:

config.timeshift.allowedPaths=['/media/hdd/timeshift/', '/media/autofs/SYNOLOGY/VU+Zero/']
config.timeshift.path=/media/autofs/SYNOLOGY/VU+Zero/
config.timeshift.startdelay=5
config.timeshift.timeshiftMaxEvents=12
config.timeshift.timeshiftMaxHours=6