Wpis z mikrobloga

#rosliny

Chce zapytać o poradę dotyczącą grubosza - mam takie trzy sadzonki posadzone ponad rok temu. Czy mogę coś zrobić żeby łodyga zaczęła się robić grubsza? Są posadzone w jakiejś ziemi uniwersalnej, ale kupiłem ziemię do sukulentów i chcę go przesadzić. Czy przesadzić te trzy grubosze osobno, czy jeszcze mogą sobie rosnąć razem? Jest krzywy trochę bo kilka dni temu obróciłem doniczkę i się do światła wygiął a wcześniej rósł prosto xd dla skali wbity patyczek do sushi
rdsx - #rosliny 

Chce zapytać o poradę dotyczącą grubosza - mam takie trzy sadzonki ...

źródło: temp_file.png6070060301310509207

Pobierz
  • 7
@rdsx: ona się zrobi grubsza, tylko daj im czas. I generalnie nie powinieneś sadzić 3 w jednej doniczce, bo to takie krzewy będą. Będą mieć za ciasno. Rozsadź to na 3 doniczki.
via Android
  • 0
@fizzly dziękuję. A mógłbyś też mi podpowiedzieć w jakie doniczki je przesadzić? mam 7 i 12 cm. Pytam o takie głupoty bo dopiero jestem początkujących w roślinkach
@rdsx: ja nie jestem ekspertem ale lubię rośliny i czasem mówię to co udało mi się ustalić na podstawie własnego doświadczenia, ja mam grubosza w doniczce 11cm i mam wrażenie że w mniejszej mi szybciej śmignął. Więc daj do mniejszej, najwyżej potem przesadzisz jak będzie większy :) Z resztą daj do obu, tak żeby te trzy kikuty rozsadzić. I uważaj z tym patyczkiem podporowym, nie wbijaj za blisko łodygi bo korzeń
@rdsx ja bym poleciła też wsadzić go w doniczkę z dziurkami a potem w osłonkę. Grubosze trzymają wodę w liściach i lepiej jak woda ma gdzie spływać. Chodzi o nie zgnicie korzeni. Ewentualnie drenaż na dno