Wpis z mikrobloga

  • 0
@mrq: Sama wartość klucza to jest po prostu klasa z readera

exifread.classes.IfdTag
Bardziej mi zależy na odpowiedzi, co może powodować, że te 2 klucze nie są akurat widoczne. Gdzie cała reszta jest
@cohontes: aaa ze tam dalej jest więcej tych kluczy? Ja to przeczytałem jako dwie trzecie klucza ;)
Nie pamiętam ale chyba klucze nie muszą być po kolei, to kwestia zarządzania pamięcią czy coś. Przelicz sobie ile dostajesz linijek printu i porównaj z długością słownika.

Ogólnie jestem w szoku że ci to działa w takiej formie :) i to jest naprawdę ciekawe czemu działa ;)
Sama wartość klucza to jest po prostu klasa z readera


exifread.classes.IfdTag


@mrq: tak mi coś mówiło że to jakiś obiekt tyle że wyświetlony w czytelnej formie :)
  • 0
@mrq: nie no, zawsze jest po kolei. Wiem, że DICT jest unordered no ale wyświetla się posortowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tutaj jest całe clue, tego co wyświetla w całym słowniku tags, nie ma jak się odnoszę potem do samego klucza
cohontes - @mrq: nie no, zawsze jest po kolei. Wiem, że DICT jest unordered no ale wy...

źródło: err

Pobierz
@cohontes: czyli (mogłeś napisać od początku jakieś wprowadzenie w temat) jak wywołujesz obiekt tags to się wyświetla ale jak iterujesz po nim to się nie wyświetla...

Komputery to proste mechanizmy jak pisze że nie ma to nie ma :) Więc moje podejrzenie pada na hymmm powiedzmy konstrukcje obiektu tags. Jak to sprawdzić?

Jakiś manual albo hymmm była taka funkcja dir() zdaje się coś jak help() pokombinuj wywołując w nich ten obiekt.
@cohontes: Jeszcze przeszło mi przez myśl czy to może nie wina interpretera. To akurat łatwo i szybko można sprawdzić jeśli korzystasz z jupitera przenieś program może do "domyślnego pythonowego". To luźna myśl i nie spodziewam się jakiś różnic.
  • 0
@mrq: jest bez różnic.
W sumie to chyba 1 screen też zaznacza. Wywołuje tag = jest, iteruje po każdym keyu. Nie ma.
Ogólnie to dziwny temat, bo dla innego pliku z innego aparatu to już działa tu nie. Myślałem, że może po prostu ktoś wie co tu może nie działać.
Myślałem, że może po prostu ktoś wie co tu może nie działać.


@cohontes: po co się domyślać odpal jakiś debuger :) i krok po kroku zobacz kiedy to znika.
  • 0
@mrq: co sugerujesz? Bo ogolnie tu nie ma magii itd.

with open(path, 'rb') as image_file:
tags = exifread.process_file(image_file)
print(tags) # tutaj się wyswietla w tym slowniku ten klucz
print(tags['Image Model']) # tutaj jakby nie istnieje
  • 0
@Spofity: nope, klucz jest widoczny tylko jak wyprintuje cały słownik. Gdzie ten klucz no w praktyce musi tam być, bo to jest po prostu marka/model aparatu. Jak odnoszę się do kluczy to go nie ma..
co sugerujesz?


@cohontes: proponuje przyjrzeć się bliżej bibliotece.

Próbowałeś samo Make?

Czytam:

Tag Descriptions

Tags are divided into these main categories:

Image: information related to the main image (IFD0 of the Exif data).
Thumbnail: information related to the thumbnail image, if present (IFD1 of the Exif data).
EXIF: Exif information (sub-IFD).
GPS: GPS information (sub-IFD).
Interoperability: Interoperability information (sub-IFD).
MakerNote: Manufacturer specific information. There are no official published references for these
  • 1
@DOgi: @mrq po wielu testach wyszło, że problemem był plik, który pierwotnie znajdował się na icloudzie. Musiała zajść jakaś kompresja i pomimo widzialnego exifu, nie było danego klucza. Ten sam plik przetestowany już na czysto śmiga bez problemu.