Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka #popaswpieprz #cambolife

CamboLife wrzucił nowego gniota. To ja wrzucam streszczenie.

– Intro jak z PowerPointa. Oho, ktoś odkrył efekty dźwiękowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– Zbliżenie na jakiś „piec” („wędzarnik”) pośrodku pola. "Mógłby być wykorzystany na produkcję węgla /peletu z łupin kokosa". „Co wy o tym myślicie? Kto potrafi robić węgiel drzewny? Piszcie w komentarzach”
– „Kampot ziemią obiecaną dla Papai”. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– „Jeszcze parę lat i zostanę pełnoprawnym farmerem… naczy… farmerem to może nie… ale ta moja wiedza się troszkę poszerzy…” ( ͡º ͜ʖ͡º)
– „No nic… odnośnie do przyrody… lubię ogólnie przyrodę (…) kocham przyrodę, kocham wodę, naturę (…) nigdy nie mieszkałem na wsi i się nie znam na FARMINGU”
– Nakupenda, 1:30 w nocy, deszcz napieprza w blachę, spać nie można. Prądu nie ma. Khmerzy stwierdzili, że dom nawiedzony i „są nastawieni sceptycznie do tego budynku”
– Kolejny dzień, hala Smart Eco, ponoć nic nie przecieka.
– Motor się zepsuł, nie wiadomo, czym tyłek wozić.
– Zbliżenie na stos śmieci z kokosów. "Patrzcie, jakie ładne".
– "W przyszłości chcieliśmy rampę wybudować do hali. Chciałbym się podkopać, żeby usunąć górkę. Maszyna ma przyjechać 250 kg. Trzeba jakoś rozładować. Lekko nie będzie. Wszystko po kolei. Nie da się wszystkiego zrobić na raz" ( ͡º ͜ʖ͡º)
– "Co do Smart Eco różni ludzie przychodzili, odchodzili, a teraz będziemy ciągnąć to sami" (wnioski też możemy wyciągnąć sami)
– Reklama sosu mango Michała, nowa receptura.
– Pojechali do sklepiku Babci Sinii. Przyjechali z „gilotyną” do kokosa. Maszyna zamiast przekroić kokos na pół – roztrzaskała. Babcia w tle pęka ze śmiechu.
– Znaleźli kwiat w kokosie. Ponoć przysmak.
– Babcia dalej skręca się ze śmiechu.
The end.
  • 6
@ArpeggiaVibration: ale trzeba przyznać że kokos ma zajebiście dużo zastosowań i można z niego wyciągnąć niezłe "kokosy" ale to raczej w przetwórstwie na skalę przemysłową.
Patrząc na wiki to on może co tydzień zajmować sie czymś innym przy tych swoich kokosach:

Miąższ orzecha jest biały i mięsisty, jadalny na surowo lub wysuszony po ugotowaniu. Starty na wiórki używany jest w cukiernictwie. W Azji używany jest do produkcji dżemu kokosowego. Używa się