Wpis z mikrobloga

Mircy z #elektryka i #automatyka
Musze (chyba) przemierzyc RCD (czas zadzialania i prad zadzialania). RCD jest 3P. Szczerze przyznam ze nie wiem jak to zrobic. Mam mierzyc kazda faze osobno czy starczy jak pomierze jena?

Ale jest jeszcze jeden problem. Mam w szafie RCD (a w zasadzie to 3 ale wszystkie polaczone tak samo) polaczona jak ponizej (wybaczcie moje umiejetnocie w paincie :P)
I pytanie gdzie ja mam to mierzyc?
Na "schemacie":
1wsze pietro to RCD
2gie to nadpraddowki "S"
3cie to sam nie wiem co. Sa to jakies przekazniki " K" bo maja A1 i A2 i jak podam 24V to zaswieca sie lampka ze zadzialane - ale raczej to nie sa zwykle "on off"
4te to wielopinowe gniazdo harting. Do niego bedzie podlaczane cos z poza szafy.

I teraz gdzie niby mialbym ta roznicowke zmierzyc? Rozpiac na rownicowce i tam zmierzyc a reszta sie nie przejmowac? czy na hartingu - ale za cholere nie wiem czy i jak mi "K" moze bruzdzic.
gorzki99 - Mircy z #elektryka i #automatyka
Musze (chyba) przemierzyc RCD (czas zadzi...

źródło: Screenshot_1347

Pobierz
  • 25
Tym nowym to sie ju zpoprzewracalo totalnie. Prosba o nieprzeszkadzanie to roszczenia dla nich.

A tak z nudow piszesz czy moze jednak wiesz co to RCD.


@gorzki99: nie, ja jestem przegrywem bez matury ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gorzki99 RCD sie testuje miernikiem do tego przeznaczonym, ktory z reguly ma normalna koncowke Schuko i ona laduje w gniazdku w danym obwodzie, ktory ten RCD chroni, a nie jakies wynalazki na samym RCD
sie testuje miernikiem do tego przeznaczonym, ktory z reguly ma normalna koncowke Schuko i ona laduje w gniazdku w danym obwodzie, ktory ten RCD chroni, a nie jakies wynalazki na samym RCD


@brakujacypuzel: Przeczytaj co napisalem a potem przeczytaj co Ty napisales. A potem sie wstydz.
https://elektrykadlakazdego.pl/typ-rcd-ac-czy-a/


@rybeczka: Picrel.

Ale fajnie ze jest filmik jak mierzyc. A jest tez powiedziane gdzie mierzyc? Bo to js to co mnie interesuje. Intuicja podpowiada ze na samym koncu czyli na hartingu. Tylko ze nie wiem co mi ten przekaznik K wprowadzi do pomiarow. Ale koniec koncow obojetnie co by nie wprowadzil to maja wyjsc bo przeciez on jest w ukladzie gdzie ta RCD ma zadzialac.

Ale skoro stronka nieosiagalna to
gorzki99 - > https://elektrykadlakazdego.pl/typ-rcd-ac-czy-a/

@rybeczka: Picrel.

Al...

źródło: Screenshot_1348

Pobierz
jak mierzysz RCD to na zaciskach RCD. Jak ochronę przeciwporażeniowa to inaczej.


@Angel_of_death: No Wlasnie problem polega na tym ze powinienem wlasnie pomierzyc ochrone przeciwporazeniowa. Samo zadzialanie RCD mi nic nie daje.

Zazwyczaj w szafie mam rcd 1p podpiete pod jakies gniazdko. I wtedy problemu nie ma. Malo kiedy w mojej branzy stosuje sie 3p rcd bo nie do konca wspolpracuje w ukladach z falownikami. Ale ta szafa jest inna. NIe