Wpis z mikrobloga

@withoutSmallGarden: Threadrippper zawsze był raczej dla niszy i pasjonatów, w jakichś specyficznych warunkach i zadaniach niby jest wydajniejszy, zakładając pracę na wszystkich wątkach. Jednakże nie powiem, też mnie zdziwiło, że standardowa siódemka jest od niego wydajniejsza w takich standardowych, domowych zadaniach, zawsze myślałem, że Threadrippper to taka najwyższa półka, z która nic znacznie tańszego się nie może równać, a tu proszę.
Zgrywajac_twardziela - @withoutSmallGarden: Threadrippper zawsze był raczej dla niszy...
  • Odpowiedz
Threadrippper zawsze był raczej dla niszy i pasjonatów, w jakichś specyficznych warunkach i zadaniach niby jest wydajniejszy


@Zgrywajac_twardziela: nie dla niszy i nie dla pasjonatów, ani nie dla specyficznych warunków, tylko zwyczajnie: do pracy. Na grach świat się nie kończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) dodatkowo zauważ, że na linkowanym filmie wykorzystano pierwszą generację TR. Gdyby wziąć najnowsze modele, Ryzeny zmiecie z planszy.

https://www.cpubenchmark.net/compare/3869vs4770vs4767vs4768vs4764/AMD-Ryzen-7-5800X-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-PRO-5945WX-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-PRO-5955WX-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-PRO-5965WX-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-PRO-5995WX
  • Odpowiedz
@gomjeden:

nie dla niszy i nie dla pasjonatów, ani nie dla specyficznych warunków, tylko zwyczajnie: do pracy. Na grach świat się nie kończy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do pracy w specyficznym oprogramowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większości pracowników w IT w zupełności wystarczy "piątka" czy "siódemka", TR mało kto kupuje przecież, bo w typowych zastosowaniach zwykły Ryzen wystarczająco sobie radzi przecież. Mocy TR
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: Ależ ja wiem z którego on jest roku, mimo wszystko dziwi mnie że przez te 6 lat zwykłe "domowe" konstrukcje już go prześcigają w grach, pamiętam jak się pojawił na rynku i wszyscy byli w szoku jakie to jest wydajne, a teraz zwykła "siódemka" w grach zapewnia lepszą wydajność, co dla mnie było zdziwieniem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz