Wpis z mikrobloga

Remont starej kamienicy ze stropem drewnianym - wylewka i ogrzewanie podłogowe - da się?

No więc mam mieszkanie w starej kamienicy, chciałbym tam zrobić ogrzewanie podłogowe. Mieszkanie na pierwszym piętrze. Stropy są drewniane. Aktualnie deski podłogowe przybite do legarów, pomiędzy legarami jakaś glina na 10 cm. Poniżej gliny ślepy pułap, ale nie wiem jaka jego wysokość.

Jak tutaj podejść do tematu ogrzewania podłogowego? Zerwałbym te deski z podłogi, wybrał glinę do desek pułapu ślepego i ten pułap bym zachował. Czym wyrównać do legarów tę przestrzeń po glinie? Styropianem? Wełną? Może wylać styrobeton?

Później jak poziom, to już normalnie, w sensie folia, rurki i anhydrytowa wylewka na to?

Brzmi sensownie?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 8
mieszkanie w starej kamienicy, chciałbym tam zrobić ogrzewanie podłogowe. Mieszkanie na pierwszym piętrze. Stropy są drewniane. Aktualnie deski podłogowe przybite do legarów, pomiędzy legarami jakaś glina na 10 cm. Poniżej gliny ślepy pułap,


Robiłem identyczny temat, nie jest prosto - w zależności od stanu tych legarów (i wielkości pomieszczeń itp).
Po wszelkich pomiarach (a zwłaszcza ugięcia starego stropu, jego elastyczności, potencjalnej nośności i ugięcia pod nowym obciążeniem) o wylewkach zapomnij - to
@pan_demonium: masz 2 ekonomiczne wyjścia: "podłogówka" w formie ściennej czyli rozprowadzasz rurki po ścianie i to ona ogrzewa pomieszczenie, albo ogrzewanie podłogowe tzn suche/lekkie, czyli speedup od danfossa lub podobne gdzie nie potrzeba wylewki. Standardowo wychodzi ono drożej od standardowej podłogówki, ale jeśli czekałoby Cię tyle przeróbek co kolega @hrumque wyżej napisał to takie systemowe wyjdzie Zdecydowanie taniej:)
@pan_demonium: szczerze mówiąc to osobiście nie miałem z tym styczności, kuzyn miał kiedyś zlecenie wykonania tego na piętrze szkieletówki pod zwykłe panele. Z tego co widzę to wytrzymałość mają na poziomie 800kg na m2 więc raczej nie powinno to pracować. Może na jakichś forach/ u przedstawiciela znajdziesz więcej info;)