Wpis z mikrobloga

Używa ktoś minoxidil na pysku, w celu wyhodowania brody? Jakieś porady? W necie dużo sprzecznych informacji. Większość osób mówi, że faktycznie pomogło im z brodą nawet jak w ogóle prawie nie mieli włosów na twarzy wcześniej i raczej nie ma jakichś efektów ubocznych, ale są tez tacy co twierdzą, że niby są jakieś tam efekty uboczne. Co o tym sądzicie?
Pianka 5% dwa razy dziennie będzie git?

#minoxidil #broda #wlosy #pytanie #zdrowie
  • 7
@tullion: powiem tak, użyłem tego ścierwa dosłownie 2 razy (2 dni) i mino tak krótkiego czasu tez zauważyłem niektóre z uboków, które wymieniłeś. Z tym, że moim zdaniem to nie jest spowodowane prolaktyną, bo minox raczej nie wpływa na hormony. Jest to głównie spowodowane tym, że strasznie obniża ciśnienie, przez co rozszerzają się żyły i np krew szybciej dopływa, ale i odpływa z różnych miejsc (stąd na przykład problemy z erekcją
@tullion: w takim razie to jeszcze gorszy syf niż myślałem. Współczuje tym ludziom na subreddicie r/minoxbeards co to stosują po rok czasu albo i dłużej i nie zdają sobie nawet sprawy z tych problemów, które niewątpliwie prędzej czy później dadzą o sobie znać. Ten cały minox i finasteryd powinny być na receptę, a nie dostępne tak o.