Wpis z mikrobloga

369 + 1 = 370

Tytuł: Pogański pan
Autor: Bernard Cornwell
Gatunek: powieść historyczna
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788375155631
Tłumacz: Jakub Jedliński
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 412
Forma książki: książka
Zastój czytelniczy przełamany, na Pana Bernalda Cornwella zawsze można liczyć. Świetny styl, w tej części mamy nowe motywy i rozwiązania fabularne.

Historia rozpoczyna się 10 lat po ostatniej wielkiej bitwie, trwa pokój... Uthred wpada w kolejną intrygę i świetnie jest to zrealizowane. W tej części zaczynamy lepiej poznawać synów Uthreda. Bardzo podobały mi się wątki z Kanutem, Bebbanburgiem i końcowa bitwa.

Ten tom to po prostu świetna przygoda, a zakończenie pobudza do sięgnięcia od razu po kolejny.

Prywatny licznik: 3/20

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #bookmeter #czytajzwykopem #powieschistorycznabookmeter
Certis - 369 + 1 = 370

Tytuł: Pogański pan
Autor: Bernard Cornwell
Gatunek: powieść ...

źródło: poganski-pan

Pobierz
  • 6
  • 1
@Cerber108: w ciemno bym nie kupował. Sam wypożyczam te książki, ale kupiłem trylogię arturiańska Cornwella i jest to jedna z moich ulubionych sag. Cornwell ma dobre pióro, a wojny wikingów to przyjemna lektura z jednym lub dwa charazmatycznymi bohaterami. Drugoplanowi są znacznie mniej barwni, często księża chrześcijańscy są przedstawieni negatywnie. Saga wojen wikingów jest równa, u mnie oceny od 7 do 9. Warto czytać ją z przerwami na inne książki, bo
@Certis: z tego co opisałeś wynika, że mi podejdzie, a jako amator długich cykli zapowiada się jeszcze lepiej. Teraz cisnę Trylogię Husycką i jest miodnie, książki w historycznych realiach lubię jak najbardziej, tak to głównie fantasy, czasem sf.