Wpis z mikrobloga

Nintendowcy często mówią że nie ma co porównywać decka do switcha a ja się pytam dlaczego? To jest konsola przenośna i to. Argument jest taki że inny target gier ale to że wy nie możecie grać w gry ze steamdecka nie znaczy że ja nie mogę grać na nim w wasze gry. Mogę i to bez problemu a niektóre będą działać nawet lepiej niż na switchu

#nintendoswitch #steamdeck
korporacion - Nintendowcy często mówią że nie ma co porównywać decka do switcha a ja ...

źródło: 220304120022-steam-deck-review-vs-nintendo-switch

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korporacion: Każda konsola jest przenośna jeśli jesteś wystarczająco odważny ( ) Dlaczego więc nie porównywać z xboxem albo pc? Od jakiego rozmiaru zaczyna się "przenośność"? steamdeck to linuch na pokładzie z emulatorem. a przepraszam, "translacją". zainstalowałeś sobie yuzu to i masz gierki ze switcha. switch też jest hackowalny w jakimś tam satopniu, ale posiada zamknięty ekosystem i dedykowany OS, więc takiemu steamdeckowi bliżej do gpdwin3
LuckyLuke_2776 - @korporacion: Każda konsola jest przenośna jeśli jesteś wystarczając...

źródło: awVLNjW_460s

Pobierz
  • Odpowiedz
@korporacion: hehe Przemek ty to jestes super
poka jak grasz w Mario Karta online na tym ultrahd 32calowym wyswietlaczu jak to bateria pada po 2h? jak to musisz wszystko konfugirowac 6h? jak to online nie ma?
btw 2023 a ludzie dalej kradna gierki xd
  • Odpowiedz
@korporacion zgadzam się z tym wpisem. Mam switcha mam decka.

Deck jest dla mnie lepszy, jedyne wady względem switcha to wielkość i czas pracy na baterii.

Jednak to ostatnie to kwestia też ustawień, na niskich można pograć dłużej wiec co kto lubi.

Nie rozumiem też tego słynnego zdania "stem deck to przenośny pc". Jaka jest różnica jezeli dzięki nakładce przy zweryfikowanych przez valve grach nie musimy sie wogóle bawić w żadne
  • Odpowiedz
mam nadzieję że udajesz xD


@eyehategod: Trochę tak, jednak zamieściłem fotkę, że xboxa też się da używać w podróży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolejny Mirek się wysrał z porównankiem switcha do steamdecka. ileź moźna. Kolejny raz taki @Medonix nie rozumie słynnego zdania

"stem deck to przenośny pc". Jaka jest różnica jezeli dzięki nakładce przy zweryfikowanych przez valve grach nie
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: no od laptopa gejmingowego rozni go budowa blizsza kontrolerowi niz pc, dla mnie wystarczy zeby jasno stwierdzic co jest konsola przenosna a co nie, techniczne rzeczy odkladam wgl na bok bo sie nie znam xD
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776 no ale dlaczego przyjmujemy takie a nie inne kryteria?

Pod różnymi aspektami można porównywać takie rzeczy ale jednak czynnik bycia przenośnym wydaje się być dużo ważniejszy niż jakieś z tyłka założenia, że to musi być zamknięty system. Jaka to różnica czy ma swój os czy niema, tutaj ważniejsze jest jak się ten os sprawdza. w takim gpd win windows sprawdza się słabo moim zdaniem, generuje problemy i jest mało wygodny.
  • Odpowiedz
@Medonix: też mam oba i mam zupełnie odmienne zdanie. uważam, że zielony badge steama oznaczający kompatybilność można o kant tyłka potłuc i w 90% gier czuć feeling odpalania w emulatorze, z tym chamskim chrupnięciem podczas ładowania albo nie przeskalowanym na 7” ekran menu jak np "i am bread". badge zielony a menu to gówno i kierowanie kursorem (°° . o
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: No to ciężko nam się będzie dogadać, bo u mnie wszelkie gry przystosowane do steama ruszały raczej tak jak na switchu, czyli pobieram odpalam, tyle, nic nie zmieniałem, ba nawet na jakieś klasyki (oficjalnie niewspierane) zwykle wystarczyło kilka kliknięć ewentualnie film yt i gra nie będąca w sprzedaży od lat z prywatnej płyty ruszała.

Ja też nie twierdzę, że twoje argumenty nie mają racji bytu bo na pewno natywnie
  • Odpowiedz
@Medonix: Nie twierdzę, że steamdeck nie trafia w jakąś tam niszę. Zwracam jedynie uwagę, że porównanie jest z dupy trochę. dlaczego akurat uważasz, że warto go porównywać ze switchem? dlaczego steamdeck najczęściej właśnie z nim jest porównywany. nie jest to przecież żaden switch killer. Nie jest to ani najnowszy, ostatni handheld na rynku przed switchem, którego steamdeck mógłby być konkurentem, ani nie jest zbliżony podzespołami, ani systemem operacyjnym. więc czemu
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: Mam wrażenie, że ty chyba trochę za bardzo traktujesz moje wypowiedzi jak atak. Przecież sam właśnie porównujesz (szumienie itp) switcha do decka a rozmowa jest aby czasem nie śmieć tych sprzętów porównywać. Mam wrażenie, że zachowujesz się trochę jak nadopiekuńcza matka. Switch to konsola z 2017 roku, to że dalej może konkurować z takim deckiem to jest olbrzymi komplement, i to co wymieniłeś pewnie nadal lepiej się spisuje w
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że ty chyba trochę za bardzo traktujesz moje wypowiedzi jak atak. Przecież sam właśnie porównujesz (szumienie itp) switcha do decka a rozmowa jest aby czasem nie śmieć tych sprzętów porównywać. Mam wrażenie, że zachowujesz się trochę jak nadopiekuńcza matka.


@Medonix: NIe ( ͡° ͜ʖ ͡°) To Ty zachowujesz się jakbyś stał się autorem posta, staram się odnosić cały czas do głównego wątku, mojej pierwszej
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: Ja odpowiadam na to co zostało MI zarzucone, co do autora uważam, że to co napisał nie mija się z prawdą. Ukrył co prawda minusy decka może chciał wyśmiać, switcha może nie, nie wiem ale tysięcznego porównania będę bronił. Bo przez takich jak ty mogłem decka nie kupić.

Może dla ciebie minusy decka przeważają stawiasz na switcha, godzisz się z jego minusami ok, ale to dalej jest porównanie, zamiast
  • Odpowiedz