Wpis z mikrobloga

Pamiętajmy, że obrażaniem i wulgaryzacją argumentów nie przekonamy konsumentów okołokonfederackich treści, że źle myślą ws. Ukrainy - a jest to dosyć duża grupa osób.

To w większości są przyzwoici ludzie, którzy mają zlasowane mózgi w skutek siedzenia w skrajnie prawicowej bańce, pełnej oszustów i oszołomów. Gdzie autentycznie wierzy się, że formą wierności Polsce jest dystansować się do "rządu warszawskiego", Ukrainy, USA, UE, zachodu i dać wolną rękę Putinowi.
Śledziłem swego czasu większość skrajnie prawicowych mediów i wiem dobrze jaki alternatywny świat oni stworzyli, jak w sekcie.
Trzeba ich argumenty punktować i stopniowo przekonywać, że są ofiarami zorganizowanej dezinformacji. Muszą powoli z tego wychodzić, bo dla nich to jak obudzić się po śpiączce.

To nie jest tylko polski problem. Rosjanie bardzo szybko, umiejętnie wykorzystali internet dla swojej działalności - kto pamięta ogrom antyzachodnich pseudodokumentów na YT, tego nie trzeba przekonywać. W USA skala problemu jest o wiele większa. To co tam się wyrabia przekracza wszelkie granice.

#rosja #wojna #polityka #ukraina #konfederacja
  • 10
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: 10 lat temu dzisiejsza konfa w postaci ruchu narodowego i partii Korwina twierdziła że UE jest na smyczy Rosji, rząd Tuska to podnóżek Merkelowej, która wspiera Putina. Dziś cały zachód przeciwko Rosji, a konfa nagle zmieniła swoje nastawienie i nikt z ich wyborców nie ogarnął nawet że coś tu jest nie tak i poszli za tym ślepo. Przecież dla tamtych narodowców dzisiejsze czasy to powinno być spełnienie marzeń, że cały
  • Odpowiedz
Trzeba ich argumenty punktować i stopniowo przekonywać, że są ofiarami zorganizowanej dezinformacji.


@IdillaMZ: Przekonaj mnie w takim razie proszę, że Konfederacja w czasach covidu i pandemii myliła się:
- mówiąc, że nakaz noszenia maseczek jest idiotyczny, szczególnie w lasach, parkach, na ulicach
- mówiąc, że rozporządzenia Morawieckiego i kolejnych ministrów zdrowia były nielegalne
- broniąc wolności ludzi do decydowania samodzielnie czy chcą się zaszczepić czy nie, będąc przeciwko nakazom szczepienia na
  • Odpowiedz
@SebastianDosiadlgo: Dlaczego oceniasz tylko PiS skoro rządy każdego kraju w sumie nie były na to przygotowane i nie wiedziały jak się zachować. Przecież to nie działo się tylko w Polsce, a na całym świecie i w sumie wszędzie rządy panikowały i podejmowały pochopne decyzje bo trudno było oszacować jak szybko ten wirus się rozprzestrzeni i jak będzie mutował.

Mnie nikt nie zmusił do zaszczepienia się btw do dziś i nie odczułem
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Przekonaj mnie w takim razie proszę, że Konfederacja w czasach covidu i pandemii myliła się:

@SebastianDosiadlgo: Po pierwsze, pomijasz najważniejsze skupiając się na wybranym szczególe który Ci pasuje. Ruski mir taki piękny (i bez maseczek), nikt Ci nie broni pojechać i sprawdzić. Wracając do wybranego przez Ciebie tematu z setek poważniejszych:

- mówiąc, że nakaz noszenia maseczek jest idiotyczny, szczególnie w lasach, parkach, na ulicach

Tak myliła się, a
  • Odpowiedz
@surlin Jedno pytanie, skoro WHO bało się covida to dlaczego wręcz zachęcali mimo wszystko do podróży do Chin? Dlugo wmawiali ze nie będą wnioskować o to by zakazać lotów do terenów objętych chorobą :) BTW od kiedy covid w Polsce to choroba zakaźna? Bo te wszystkie mechanizmy które były wprowadzane są z ustawy właśnie o zwalczaniu chorób zakaźnych więc jakim cudem one są legalne skoro do dzisiaj covid wedle polskiego prawa choroba
  • Odpowiedz
Gdzie autentycznie wierzy się, że formą wierności Polsce jest dystansować się do "rządu warszawskiego", Ukrainy, USA, UE, zachodu i dać wolną rękę Putinowi.

@IdillaMZ: A dla ciebie formą wierności Polsce jest wybielanie Bandery? Bo na tym ciebie już przyłapałem, twoje słowa: "Bandera byl nacjonalista, dla niektorych moze mega paskudnym, ale nie jest odpowiedzialny za ludobojstwo."

Trzeba ich argumenty punktować i stopniowo przekonywać, że są ofiarami zorganizowanej dezinformacji. Muszą powoli z tego
  • Odpowiedz