Wpis z mikrobloga

Kiedy warto używać adnotacji z Lomboka, a kiedy lepiej odpuścić i napisać coś ręcznie? Tak się zastanawiam czy przy wstrzykiwaniu zależności do serwisów i kontrolerów konstruktor napisać ręcznie czy skorzystać z adnotacji @RequiredArgsConstructor. Czasami przy encjach czy obiektach DTO, np. jak dodaję adnotację @builder to wychodzi mi na koniec cały stos adnotacji i nie wiem czy jest to dobre.

Mam też pytanie co do samego buildera - kiedy warto go tworzyć, a kiedy lepiej skorzystać poprostu z konstruktora?

#java #spring
  • 6
@Killeras: @VirtualSlimShady ja bym był ostrożny z tym używaniem buildera tylko po to, żeby mieć parametry nazwane. Jeśli istnieją domyślne wartości dla parametrów to builder jak najbardziej, w innym przypadku to moim zdaniem spore nadużycie. W przypadku konstruktora, jeśli nie przekażesz wszystkich parametrów, dostaniesz błąd w czasie kompilacji, w przypadku buildera (metody newBuilder()/build() bez parametrów) błąd dostaniesz dopiero w czasie działania programu. Oprócz tego w przypadku gołego buildera nie widać (bez