Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie Asusa Zenbook s13 oled i nie dość, że ekran gaśnie przy oglądaniu youtube na kilka sekund co jakiś czas (chyba przy zmianie rozdzielczości) to jeszcze okazało się, że nie ma opcji automatycznej regulacji jasności ekranu. XDDDDDDDDDDD komputer za 5 tys zł. Jutro wypełniam formularz zwrotu.
#komputery
  • 7
@GeDox: ale ja chciałem coś lekkiego i z dobrą baterią. 2,8kg razem z zasilaczem to wolę kupić sobie stacjonarkę bo i tak nie będę tego nosił w plecaku. Zenbook s13 waży 1kg i ładuje się każdą ładowarką z power delivery. No i 11gen niby w czym lepszy niż ryzen 5 6600U? Chyba w szybkości zjadania baterii.
Wracam do macbooka m1 w podobnej cenie do zenbooka
@niemorzliwe: O, ciekawe. Nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale mam podobnie w telewizorze z OLED jak przełącza się w tryb HDR. Jestem ciekaw czy to domena ekranów OLED, czy są inne uwarunkowania. Fajnie, gdyby wypowiedział się jakiś ekspert, ew. doczytam jak to działa.
@niemorzliwe: pomyłka, intel i5 12gen + rtx ;) W czym lepszy? We wszystkim, jedynie TDP na korzyść Ryzena (35-45W vs 15-28W). Na plus zenbooka dwa razy dłuższy czas pracy na baterii (7 vs 14h). Ale serio będziesz siedział 14h przy lapku bez ładowania?
@GeDox: miałem macbooka m1 ale zamknąłem pokrywę z kablem w środku i ekran pękł. No to mówię sobie wrócę do windowsa bo nie jestem fanem apple. Macbook air m1 przyzwyczaił mnie niestety do tego, że mam przy sobie lekkiego laptopa, do którego nie potrzebuję myszki bo touchpad jest genialny, ekran jest wystarczająco dobry, głośniki jak na takie małe urządzenie są niesamowite, nie potrzebuję słuchawek i innego kombinowania. Odpalam youtube, czy innego
A no i nie ma w ogóle wentylatora, więc cokolwiek nie robisz to masz absolutną ciszę.


@niemorzliwe: dopóki procek nie ulegnie przegrzaniu, wtedy albo lapek się wyłączy, albo diametrialnie zbije taktowanie ;)

No i ten 12 gen jest lepszy tylko jeśli sparowany z rtxem, bo jeśli sam to w zasadzie we wszystkim ustępuje. Porównaj sobie ryzena 5 6600u i i7-1260p ze zintegrowanymi grafikami.


@niemorzliwe: no tak, ale to masz w
@GeDox ja nie używam laptopa do niczego co spowoduje przegrzanie M1. Nie montuje video, nie zajmuję się grafiką. MacBook Air mimo wszystko potrafi zachować maksymalną wydajność przez długi czas więc w codziennym moim użytkowaniu nawet nie robi się ciepły.
No i dla mnie nie jest istotny rtx skoro i tak go nie wykorzystam. Dla mnie ważniejsza jest mała waga i dobry czas pracy na baterii. Nie kupujesz sedana do wożenia cegieł i