Wpis z mikrobloga

@Tinkerbell_Kapitan_Hak: najważniejsze są minerały z podstawowych, dobrze mieć taki ich przychód żebyś nie musiał czekać na zbudowanie jakiegoś budynku czyli 100+, z zaawansowanych zasobów jak chcesz mieć początek pokojowy to dajesz wszystko co możesz w badania i starasz się nie być na zbyt dużym minusie w dobrach konsumpcyjnych, a jak chcesz mieć początek agresywny to dajesz wszystko co możesz w stopy, pojemność floty (tradycje, niektóre badania) i trochę w energię, żebyś
@Sababukin: A gdzie to mogę sprawdzić. To moja pierwsza gra od Paradoxu i jeszcze gubię się w tym gąszczu wskaźników i cyferek :/ Czy jeśli na planecie będzie najwięcej żółtych dzielnic to powinienem "wchodzić" w energetykę? I analogicznie w inne rodzaje jeśli ich jest najwięcej?
A gdzie to mogę sprawdzić. To moja pierwsza gra od Paradoxu i jeszcze gubię się w tym gąszczu wskaźników i cyferek


@Tinkerbell_Kapitan_Hak: no niestety. Stellaris i tak chyba jest najłatwiejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli masz przebadaną planetę kliknij sobie na nią i będziesz miał wszystkie informacje: https://stellaris.paradoxwikis.com/Planet_interface
https://stellaris.paradoxwikis.com/Planet_modifiers

I w ogóle polecam tamtejsze wiki.

Niektóre planety mają od razu bonusy do produkcji tego lub tamtego. Możesz
@Tinkerbell_Kapitan_Hak: ja osobiście nigdy tego nie próbowałem. Kiedyś liczba miejsc na budynki zależała od populacji na planecie, więc ja zwykle oszczędzałem miejsce i nie budowałem więcej niż 1 lab na planetę. Na późniejszym etapie można ulepszać budynki kosztem rzadkich surowców, ale na start może to i dobra strategia. Jak najbardziej możesz próbować.
@MostlyRenegade: @Tinkerbell_Kapitan_Hak stolica jest dobrym miejscem na lab world bo ma bonusy do zadowolenia i stabilności, jak dasz przywileje akademickie twojemu gatunkowi to możesz mieć oprócz pierwszego budynku wszystko w laboratoriach, jak szybko to zrobisz to około 2300 powinieneś już mieć repeatable tech, w moim odczuciu jedna taka planeta starcza, ew. robię drugi świat taki jak planeta ma mocne bonusy do techu jak zniszczone ekumonopolis np