Wpis z mikrobloga

Mirasy, który operator wg was ma najlepszy internet (zasięg i jakość połączenia). Przetestowałem już #play (często zrywało połączenie lub zamulał), #plus tu było w sumie najlepiej, ale zdarzały mi się problemy z zasięgiem w niektórych miejscach gdzie bywam. Korzystając z opinii znajomych zmieniłem na #orange i jest znacznie gorzej niż w Plus (w mieszkaniu mam tylko jedna kreskę i LTE słabo działa pomimo że mieszkam w mieście a nie gdzies na zadupiu). Ktoś może ma #tmobile?
Żeby doprecyzować to chodzi mi o internet udostępniany poprzez hotspota w telefonie. Normalnie korzystam ze światłowodu, ale potrzebuję czegoś do awaryjnych zastosowań.

#internet #telefony
  • 10
@buchowo: Ja mam zarówno telefon, tablet z internetem mobilnym jak i router z internetem mobilnym na kartę - wszystko działa bez zastrzeżeń. Prędkości są zgodne z deklaracją operatora, nie ma jakichś większych przerw czy zakłóceń. Ogladam filmy w rozdziałce 4K na Netflix i daje radę z wydajnością.
@buchowo: pytałeś o t mobile to pewnie o nim pisze.
Mam dokładnie te same doświadczenia. Z tym ze u mnie plus wypadał super, ale musiałem zrezygnować bo ich wifi calling nie obsługuje IPhone. A mam mieszkanie w takim miejscu ze bez tego żadna sieć nie daje rady. Chociaż plus jako jedyny coś tam łapał. Zastanawiam się czy przesiadka teraz z Orange który wypada fatalnie - na t mobile zrobi robotę.
@buchowo: obecnie mam t-mobile (główny), viking mobile - działa po play (druga sim, w zasadzie tylko dla podtrzymania numeru), netie - działa po plusie - (drugi telefon, tylko internet w zasadzie), przedtem orange flex i a2mobile. z doświadczenia t-mobile generalnie działa, jedynie gdy wejdzie w 3g to albo potrzebuje dłuższej chwili żeby internet wrócił, albo w ogóle go niema, ale to tyle mało istotne że 3g się zwija. flex w sumie
@buchowo ale to przecież zależy od lokalizacji i gdzie są nadajniki. U mnie w domu i nawet na ogrodzie T-Mobile ma najgorszy zasięg. Tylko testy
  • 0
@PanTokarz: Dokładnie to samo mnie wkurza w Plusie.
@3RRR nie do końca tak jest z tym zasięgiem. W Orange na papierze zasięg jest (sprawdzając z mapą btsów) a w praktyce internet nie działa stabilnie (gubi pakiety, długo się ładuje). W Orange też zdarzało mi się mieć zasięg wg telefonu i oznaczenie LTE, ale nie mogłem załadować żadnej strony WWW. W Plus używając z tym samym telefonem mi się to nie zdarzało.
  • 1
@mateopoznan: z tymi wirtualnymi operatorami to też odniosłem wrażenie że mają niższy priorytet przy dużym obciążeniu. W sezonie bardzo często bywam w nadmorskich wioskach i kiedyś to porównywałem. Bywało tak że przez kartę wirtualnego operatora nie było opcji się dodzwonić.
@buchowo: nie ma czegos takiego jak najlepszy internet, kup startery i testuj. dla kazdej okolicy wyglada to inaczej jeszcze przeciez predkosci sie zmieniaja bo sa naprawy, wymiany sprzetu na nadajnikow a klienci przechodza z sieci do sieci.