Wpis z mikrobloga

Mirasy, pomóżcie
Już jestem po ładowaniu paczek do inpostu, ale to był mały koszmar.
O ile wcześniej jakoś wiedziałem co komu pakuję, dzisiaj musiałem kombinować.
Z tego co pamiętam olx wysyłał maila w przypadku paczki z przesyłką, że podany kod nadania należy do ogłoszenia "ogłoszenia 1",a teraz przychodzi "możesz nadać paczkę do mail@gmail.com - kod 123456789"
Ja mam info np że użytkownik User1 kupuje u mnie Perfumy1 i na paczce sobie mogę napisać np User1 lub Perfumy1 żebym wiedział co i dla kogo tam jest.
Potem idę do paczkomatu a w aplikacji Inpostu mam "Odbiorca Adam Kowalski" i zero info jakie to ogłoszenie.,po kliknięciu widać mail ale ani User1 na Wykopie ani na olx 0nie mam info z jakiego maila ktoś kupił tylko jego imię z OLXa. Po imieniu się kapnąłem co dla kogo, ale0 zostały mi dwie paczki i się okazuje że jeden koleś ma inne imię na olx i na inpoście. Jak to ogarniacie przy dużej licznie paczek? Wcześniej nie miałem z tym problemu bo w mailu z inposta był tytuł ogłoszenia.
#perfumy
  • 11
@RumClapton: W podsumowaniu ogłoszenia OLX w zakładce "Sprzedajesz" masz nr przesyłki po którym w aplikacji znajdziesz kod nadania. Jak już masz kod nadania to piszesz go na paczce. Pod paczkomatem wybierasz w apce przesyłkę do nadania, szukasz po kodzie i umieszczasz w skrytce ( ͡ ͜ʖ ͡)
@RumClapton dokaldnie tak jak poprzednicy pisali, umieszczaj kody nadania na paczce bo inaczej to je faktycznie pomylisz.

Plus jak np. wiesz, że wieczorem dopiero będziesz odlewal/szykował paczki, a zbierasz sobie zamówienia przez cały dzień to w apce inpostu jak Ci się pojawi "paczka w przygotowaniu" po kupnie na olx to możesz zmienić sobie nazwę kupującego np. z Jan Kowalski na RumClapton i wtedy nie musisz później szukać jaki kod nadania na paczce
@Seractil12 o kurde i to jest pro tip, wczoraj akurat mi w przeciągu 30-60 minut 6 osób kupiło przez olxa i trochę się pogubiłem, no i byłem poza domem więc wtedy nie zdążyłbym i tak pozmieniać nazw. Dzieki Miras po raz drugi masz plusa u mnie ;)
@RumClapton o właśnie..zapomniałem Ci wczoraj napisać, że na ten moment niestety, ale muszę grzecznie podziękować ;/

haha, dzięki ;p choć i moja wiedza w dużej mierze pochodzi właśnie stąd, że inni czy tu czy na hejto zawsze byli skłonni pomoc i podzielić się doświadczeniami ;)
@Seractil12 Dlatego też nie kasuję postów z pozornie głupimi pytaniami, jeśli mam wyjść na debils a ktoś ma uzyskać kiedyś odpowiedź na podobny problem, to niech korzysta że pytałem pierwszy ;)