Wpis z mikrobloga

Ostatnio oddałem rower do serwisu na pełen przegląd oraz wymianę zerwanej linki tylnej przerzutki. Okazało się, że wskaźnik manetki wspomnianej przerzutki nie działa. W serwisie próbowali mi wmówić, że być może manetka jest uszkodzona, a tak w ogóle, to mi ten wskaźnik do niczego nie jest potrzebny, bo w wyższych grupach osprzętu i tak go nie ma. Próbowałem się przyzwyczaić, ale bezskutecznie. Ponadto wskaźnik potrafi działać prawidłowo do czasu aż zejdzie do pozycji "0", czyli poza zakres. Rozkręciłem manetkę i wygląda na to, że linka została nieprawidłowo ustawiona, gdzie wskaźnik wskazuje na biegi z przesunięciem o jeden. Czyli manetka wskazuje na pozycję pierwszą, gdy łańcuch znajduje się na drugim blacie przerzutki i na pozycję "0", gdy łańcuch jest na pierwszym blacie. I byłoby to spoko, gdyby wskaźnik działał z tym przesunięciem, niestety po wrzucenie pozycji "0" blokuje się w nim, mimo, że biegi zmieniają się normalnie.

Po przydługim wstępie mam pytanie do doświadczonych osób:
Czy powyższy opis wskazuje na założenie linki w nieprawidłowej pozycji? Co innego może być przyczyną?

Pozwolę sobie zawołać @veracholera oraz @klefonafide, którzy okazali się niezwykle pomocni przy moim poprzednim wpisie (ʘʘ).

#rower
Snakeyes - Ostatnio oddałem rower do serwisu na pełen przegląd oraz wymianę zerwanej ...

źródło: Manetka

Pobierz
  • 3