Wpis z mikrobloga

Od rana jest jakieś dziwne poruszenie w sprawie wystąpienia Sławomira Mentzena w Śniadaniu Rymanowskiego. Tzw. opozycja próbuje powielać narrację jakoby Mentzen nie znał procedury legislacyjnej. Tymczasem okazuje się, ze to obecni w studio posłowie na czele z Joanną Muchą nie znają procedury, a to co mówił Słaromir Mentzen było jak najbardziej zgodne z prawdą. Posłowie w studio mówią o odrzuceniu ustawy w całości. Tymczasem to jest tylko jedna z trzech możliwości. Senat może zgłosić poprawki do ustawy i wtedy ustawa ponownie trafia do Sejmu, by ten rozpatrzył poprawki wniesione przez senat.
Senat kontrolowany przez opozycję nie złożył poprawek i nie usunął podatku od zrzutek. Zamiast tego senat zawnioskował o odrzucenie ustawy deregulacyjnej w całości, ale na to sejm się nie zgodził. Reasumując: Najpierw PiS, Lewica, PL2050 i 4 posłów KO zagłosowało za poprawką z podatkiem od zrzutek, a później senat tego podatku nie usunął z ustawy.

Żeby nie być gołosłownym - zaznaczyłem na diagramie jedną z trzech opcji. Źródło: http://senat.edu.pl/senat/proces-legislacyjny/

#polityka #bekazlewactwa #bekazlibka #konfederacja #mentzen #4konserwy #neuropa
L3stko - Od rana jest jakieś dziwne poruszenie w sprawie wystąpienia Sławomira Mentze...

źródło: ResizedImage600866-proces

Pobierz
L3stko - Od rana jest jakieś dziwne poruszenie w sprawie wystąpienia Sławomira Mentze...
  • 21
  • Odpowiedz
  • 50
@siadatajta: tu nie ma co wyjaśniać. Mucha ośmieszyła się i już. Jeszcze godzinę temu była próba rozkręcenia kolejnej afery o wypowiedź Mentzena, ale po mojej odpowiedzi tweet Koroluka z prawie tysiącem polubień i 33 tysiącami wyświetleń został już skasowany. Słusznie bo rozpowszechniał nieprawdę i stawiał w złym świetle wiedzę posłanki Muchy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
L3stko - @siadatajta: tu nie ma co wyjaśniać. Mucha ośmieszyła się i już. Jeszcze god...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-23 o 19.50.10

Pobierz
  • Odpowiedz
@L3stko: @siadatajta Art. 121 ust. 2 Konstytucji

Neuropa niech douczy się konstytucji

1. Ustawę uchwaloną przez Sejm Marszałek Sejmu przekazuje Senatowi.
2. Senat w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy może ją przyjąć bez zmian, uchwalić poprawki albo uchwalić odrzucenie jej w całości. Jeżeli Senat w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy nie podejmie stosownej uchwały, ustawę uznaje się za uchwaloną w brzmieniu przyjętym przez Sejm.

3. Uchwałę Senatu
  • Odpowiedz
@L3stko: gdzie te neuropki ze znaleziska? Masz wszystkich na czarno, czy standardowo unikają dyskusji w miejscu, w którym nie mogą się wzajemnie wyplusować i wylizać jajek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@MagicznaRuda: ale kogo mam zawołać? Muchę? Koroluk usunął konto a na twitterze zareagował kasując swój wpis, co akurat oceniam pozytywnie. Poza tym są tagi. Mogę co najwyżej oznaczyć @raul7788, który wrzucił filmik na którym bazował Koroluk.
  • Odpowiedz
  • 5
@L3stko Ale chlopie, co to jest za różnica czy senat wprowadził poprawki czy odrzucił w całości, skoro potem sejm #!$%@? co z senatu nie wyjdzie? xD
  • Odpowiedz
  • 4
co to jest za różnica czy senat wprowadził poprawki czy odrzucił w całości


@Iudex: ogromna! Ustawa sama w sobie jest oczekiwana i potrzebna. Niestety wrzutka PiSu, którą poparła Lewica, PL2050 i 4 posłów PO już niekoniecznie, dlatego poprawka miała szansę wycofać ten idiotyczny podatek.
  • Odpowiedz
  • 6
@Iudex: a jesteś tego pewny? Bo ja nie. PiS już obsrał zbroję w sprawie tego podatku i chciał to zmienić, więc poprawki senatu były oczekiwane, ale opozycja postanowiła poświęcić dobro dzieci dla interesu politycznego.
  • Odpowiedz
@L3stko: @siadatajta @L3stko

W jakim ja kraju żyję. Gdzie politycy, a potem użytkownicy obserwujący politykę, nie mogą się dogadać jak wygląda tworzenie prawa w Polsce.

Jak tu ma być dobrze jak nawet nie wiadomo jak to działa?

Zawołajcie jutro jak się wyjaśni kto ma rację, a kto ma się douczyć.
  • Odpowiedz