Wpis z mikrobloga

Kiedy słyszycie o oświacie, zazwyczaj myślicie o ciężkiej nauce i nudnych zajęciach. Ja jednak mam całkiem inne wspomnienia. Gdy byłam w szkole średniej, były dwa kierunki. W jednym uczyło się lekcji do egzaminu, w drugim odpoczywało. Ostatnio poznałam chłopca z raczej przeciętnego liceum i dowiedziałam się, że to, czego oni się tam uczą, aż trudno nazwać „nauką”.

Ale to nie koniec. Doszłam do wniosku, że oświatowy system w naszym kraju już dawno wygasł. Wszyscy chcą mieć lepszą pracę, więc próbują jak najszybciej dostać się poza szkoły i uniwersytety. W rezultacie edukacja zamiast zmierzać ku rozwojowi, przynosi wręcz przeciwny skutek - o wielu rzeczach po prostu nie mówi się, a nawet jeśli, trzymana w tajemnicy.

#przeciwoswiacie #systemedukacji #totalnadezinformacja #korporacyjneklamstwa #takapolska
  • 20
@gram_na_twoim_flecie: Ten system zostal zaprojektowany zeby tworzyc utylitarne i posluszne masy jednostek.
Zaden "wartosciowy" naukowiec nic z niego nie wyniosl. Wrecz ich to uwstecznialo.

"Teoria pola" Zostala np. tak nazwana bo gosc pochodzil z roli... Itd. Itp.
Niedobry - @gramnatwoim_flecie: Ten system zostal zaprojektowany zeby tworzyc utylita...
@gram_na_twoim_flecie: Oczywiscie. Dlatego pisalem o wymyslaniu kola na nowo. Nie ma co przywiazywac zbytniej uwagi do tego systemu.
Najlepiej edukowac sie samemu. W sensie ze nawet samemu szukac specjalistow i wiedzy. Nie mylic z chlopskim rozumem.
@gram_na_twoim_flecie: To zalezy. Zapytales mnie to odpowiem IMHO: Kilkadziesiat do kilkuset lat. Az do momentu odpowiedniego rozwoju naszego gatunku. O ile rozwoj ten pojdzie w kierunku w ktorym podazamy. Tak ogolnie. Ile to pokolen? Matematyke zostawiam Tobie. Z niej zawsze bylem kiepski.