Wpis z mikrobloga

#leasing

Dzień dobry.

Mam w planach kupno nowego auta. Nie znam się na leasingach więc pytam:

Dostałem ofertę finansowania leasingiem operacyjnym przy wpłacie 20%, wykupie 20% i ratach stałych na 48 miesiecy wychodzi całkowity koszt finansowania 117%? Czy to korzystna oferta?
  • 14
@credenss: gościu ściemnia. Leasing to zwyczajny kredyt. Niska suma kosztów bierze się z bardzo dużego wkładu własnego i małego wykupu oraz krótkiego okresu kredytowania. Przy twoich parametrach sadze ze oferta jest ok.

Nawet jakby bank miał zerowa marże, to oprocentowania poniżej stopy referencyjnej nie dostaniesz
@credenss: ja bym powiedzial ze sporo, sam mam teraz oferte przy 36 miesiacach z wkladem 20% i wykupem 30% to jest 110%. Ba widzialem ze na 102-103% realne jest tylko przy 24 miesiacach wiec nie mam pojecia jakim cudem ziutek ma 102 % przy 4 latach ;) raczej sciema.
@credenss: 20% OW/47/20% WK 117% (o ile nie ma drogich produktów dodatkowych) to bardzo dobra oferta. Marża musi być w granicach 2,5% jak nie niżej. Przy 2,9% wychodzi 120,08% po obecnym WIBOR. Co do tego co pisze @Ziutek_Grabaz to nie słuchaj, gość mówi o produktach dotowanych lub marketingowych, gdzie kupił za drogie auto i cieszy się że ma leasing 101%, bo ukryli mu marżę finansowania w marży auta. Jedyny sens takich