Wpis z mikrobloga

Witam, pytanko

Jestem świeżo po przesiadce na pedały spd, trochę już pojeździłem w nich, raz już zaliczyłem glebę, na szczęście na samej mecie. Pojawiła mi się taka wątpliwość odnośnie wypinania bez przerywania pedałowania, jest to dosyć trudne i teraz się "jakoś" się wyszarpuje, ale nie przypomina mi to kontrolowanego wypinania. Chodzi o sytuacje kiedy chcecie się wypiąć gdy już wasz pęd jest bardzo mały i nie można przestać pedałować bo będzie gleba np. wjazd pod stromą górkę, albo jazda w piachu. Jak to ogarniacie?

#rower #spd #pedaly #pytanie
  • 4
@Krunhy: lol. Pieta w bok i po temacie. Nawet o tym nie myslisz. kwestia przyzwyzajenia.

Zycze Ci zebys nie mial tego problemu z kolanami co ja. Dzieki SPD musialem porzucic rower :/
Jakim cudem? Nawet jak źle ustawione, to powinno chyba się poprawić po dobrym ustawieniu/powrocie na platformy.


@nasi-lemak: 25 lat jezdzilem na platformach i wpadlem na pomysla ze kupie se spd. Robilem duzo km.

Kupilem SPD ustawilem wczesniej spedzajac godziny w necie jak to zrobic. I kilka wyjazdow po +/- 100 km poszlo. I potem (j)eblo.

Cale zyie jezdzilem na platformach a tam swiadomie czy nieswiadomie podczas jazdy zmieniasz ustawienia nogi. Jak